Audi Hungaria Zrt. – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 26 Apr 2024 11:55:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Nyári képzés az Audi és a Széchenyi-egyetem szervezésében https://www.muszaki-magazin.hu/2022/07/11/nyari-kepzes-az-audi-es-szechenyi-egyetem-szervezeseben/ Mon, 11 Jul 2022 05:30:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21025 Intenzív szakmai képzés egy mérnökverseny keretében – ezt kínálja az Audi Development Camp, amelyet immár második alkalommal szervezett meg a Széchenyi István Egyetem az Audi Hungaria és az AUDI AG támogatásával. A négyhetes, angol nyelvű táborban nemzetközi szaktekintélyektől tanulhatnak a hallgatók, miközben valós ipari problémát oldanak meg csapatokban, egymással vetélkedve. Az idei évben a résztvevőknek […]

The post Nyári képzés az Audi és a Széchenyi-egyetem szervezésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Intenzív szakmai képzés egy mérnökverseny keretében – ezt kínálja az Audi Development Camp, amelyet immár második alkalommal szervezett meg a Széchenyi István Egyetem az Audi Hungaria és az AUDI AG támogatásával.

A négyhetes, angol nyelvű táborban nemzetközi szaktekintélyektől tanulhatnak a hallgatók, miközben valós ipari problémát oldanak meg csapatokban, egymással vetélkedve. Az idei évben a résztvevőknek az Audi e-tronhoz kapcsolódó „hardware-in-the-loop” szimulációs feladatot kell teljesíteniük.

Ha nyár, akkor fesztiválok, strandolás, pihenés – úgy képzeljük, ezzel telik a vakáció az egyetemistáknak. Létezhetnek mégis olyan hallgatók, akik nyárra visszaülnek az iskolapadba? Akadhatnak olyanok, akik az értékes nyári szabadidejükből közel egy hónapot arra áldoznak, hogy határidőre mérnöki feladatokat oldjanak meg? Természetesen igen! Mi sem jobb példa erre, mint az Audi Hungaria és a Széchenyi István Egyetem koprodukciójából 2019-ben megszülető Audi Development Camp, amelyre idén is többszörös túljelentkezés volt – a résztvevőket többkörös kiválasztási procedúra során választották ki, míg végül kialakult a tábor tizenöt fős mezőnye.

Abban semmi meglepetés nincs, hogy az Audi Development Camp vonzó ajánlat a hallgatók számára. Az utóbbi években virágkorukat élik a hagyományos oktatástól eltérő képzési programok, legyen szó egy intenzív, rapid lefolyású tanfolyamról, egy csapatmunkában megvalósítható, tanulási célzattal létrehozott projektfeladatról vagy épp egy zsűri által pontozott design thinking ötletversenyről. Ezek előnye, hogy a „learning by doing” elvet alkalmazva a résztvevők gyakorlatorientáltan, valós problémákon dolgozva, a vállalati szférában megszokott körülményeket szimulálva tudják gyarapítani ismereteiket, miközben fejlődnek készségeik és új kapcsolatokra tesznek szert. A tanulási folyamat tehát élményszerű, nem ritkán kifejezetten élvezetes, így játékosan, olykor rivalizálással, az egyéni motivációt felkeltve képesek gyorsan, kiváló eredményeket produkálni a közreműködők. Erre utalt dr. Hanula Barna, a Széchenyi-egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Karának dékánja is köszöntőjében, a rendezvény hétfői megnyitóján, amikor arról beszélt, hogy a hallgatók imádnak tanulni – ha helyesen tanítjuk őket.

„Három évvel ezelőtt volt egy ötletünk, miszerint adunk a hallgatóknak egy nehéz feladatot, amit négy hét alatt kell megoldaniuk. A megoldásához mindent biztosítunk: kiváló trénereket, inspiráló mentorokat, professzionális eszközöket. Bárki, akivel beszéltem, azt mondta, ez őrültség, ezt nem lehet megvalósítani ilyen rövid idő alatt, ez még egy tapasztalt mérnöki team számára is minimum fél évbe kerül. Mi kockáztattunk és végül bevált a számításunk: mindegyik csapat jó minőségben abszolválta a feladatot”

– hangoztatta a szakember, hozzátéve, hogy mindez azt jelzi, ha ügyesen határozzuk meg a kereteket, a hallgatók szenzációs, olykor meglepetésszerű teljesítményre képesek. A dékán elmondta azt is, idén tovább csiszolták az oktatási programot, hogy még hatékonyabban szolgálja a projekt sikeres megvalósítását.

„Az autóipar történetének legnagyobb változásán esik át ezekben az években, melyet három különböző trend határoz meg: az e-mobilitás, az autonóm vezetés és a digitalizáció”

– festette fel a területen zajló folyamatokat Karsten Büttner, az AUDI AG „hardware-in-the-loop” szimulációkkal foglalkozó fejlesztési részleg vezetője.

The post Nyári képzés az Audi és a Széchenyi-egyetem szervezésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szakképzési díjat nyert az Audi Hungaria https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/13/szakkepzesi-dijat-nyert-az-audi-hungaria/ Sun, 13 Mar 2022 15:12:43 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19232 Ebben az évben is átadták a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) által alapított szakképzési díjat, melyet az Audi Hungaria innováció kategóriában nyert el szakképzési projektjével. Az Audi projektjében kétéves kísérleti programsorozat keretében a duális szakképzésben résztvevő tanulók a vállalati kultúrát és munkahelyi integrációt támogató oktatási témákat különféle játékos élménypedagógiai módszerekkel dolgozzák fel. A képen […]

The post Szakképzési díjat nyert az Audi Hungaria appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ebben az évben is átadták a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) által alapított szakképzési díjat, melyet az Audi Hungaria innováció kategóriában nyert el szakképzési projektjével.

Az Audi projektjében kétéves kísérleti programsorozat keretében a duális szakképzésben résztvevő tanulók a vállalati kultúrát és munkahelyi integrációt támogató oktatási témákat különféle játékos élménypedagógiai módszerekkel dolgozzák fel.

A képen balról jobbra: Czetti Balázs, projektfelelős Audi Hungaria, Rostás Édua, projektfelelős Audi Hungaria, Szigeti Éva Katalin, Vezető Audi Akademie Hungaria, Németh Kinga, az Audi Hungaria személyügyért és szervezetért felelős igazgatósági tagja, Sávos András, a DUIHK elnöke és Kocsis Zoltán, Vezető Kompetenciafejlesztés/Szakképzés Audi Hungaria

„Nagy öröm és egyben megtiszteltetés számomra és az egész vállalat számára is, hogy immáron ötödik alkalommal nyertük el ezt a rangos kitüntetést. Ez a díj elsősorban duális szakképzésünk sikerességének elismerése. Személyügyi stratégiánk egyik meghatározó eleme a képzés, amellyel hosszú távon biztosítjuk szakképzett munkatársaink utánpótlását“, mondta Németh Kinga, az Audi Hungaria személyügyért és szervezetért felelős igazgatósági tagja. „A DUIHK által létrehozott szakképzési díj egy nagyszerű kezdeményezés, amely emeli a gyakorlatorientált képzés rangját hazánkban és értékes impulzusokat ad számunkra ahhoz, hogy tovább dolgozzunk munkatársaink szakmai fejlesztésén.“

A díjnyertes projekt részeként a nyár folyamán a tanulók „környezetvédelmi kincskereső játékban” deríthették fel a vállalat fenntarthatósági intézkedéseit. Az elmúlt év őszén pedig elindult egy pályázat, ahol a tanulók az Audi Hungaria viselkedési alapelveit mutathatják be saját kreatív alkotásaikon keresztül, mellyel aktívan hozzájárulnak az Audi Hungaria kultúrájának formálásához.

Szakképzési díj 2022, Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara
Az Audi Hungaria képzőközpontja, az Audi Akadémia mindenkori célja, hogy mind oktatási tartalmakban, mind módszertani elemeiben a jövő generáció tanulási trendjeit integrálja és támogatja a tanulók későbbi munkatársi beilleszkedését a szervezetbe. Összekapcsolhatóvá, felismerhetővé és fejleszthetővé teszik a tanulók számára a munkahelyen szükséges munkavállalói kulcskompetenciákat, kiegészítve ezzel szakmai és gyakorlati tudásukat. Mindez hozzájárul a tanulásmódszertani kínálat szélesítéséhez és a vállalat fenntartható működéséhez.
Az Audi Hungaria duális szakképzésében 2001 óta több mint 2 000 fiatal végzett, nagy részük munkatársként kezdte el szakmai pályafutását a győri vállalatnál.

A kamara három kategóriában osztott ki díjakat: motiváció, kooperáció és innováció. A Szakképzési díj célja a szakmák társadalmi megítélésének emelése, a magyarországi szakképzési rendszer fejlesztése, a vállalatok ösztönzése a képzési projektek megvalósítására.

The post Szakképzési díjat nyert az Audi Hungaria appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Audi – elektromos motorok Győrből https://www.muszaki-magazin.hu/2018/07/26/audi-elektromos-motorok-gyorbol/ Thu, 26 Jul 2018 19:43:41 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4983 Elindult az Audi Hungaria Zrt. győri járműgyárában az elektromos motorok sorozatgyártása -jelentette be Achim Heinfling, a cég igazgatóságának elnöke. Mint mondta, 25 éve kis motorgyárként indult 700 munkatárssal, 60 ezer négyzetméteren napi kétezer erőforrást előállítva a győri üzem, amely napjainkban, több mint nyolcmilliárd eurós beruházásokat követően ötmillió négyzetméteren, 12 és fél ezernél több munkatársat foglalkoztatva […]

The post Audi – elektromos motorok Győrből appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elindult az Audi Hungaria Zrt. győri járműgyárában az elektromos motorok sorozatgyártása -jelentette be Achim Heinfling, a cég igazgatóságának elnöke.

Mint mondta, 25 éve kis motorgyárként indult 700 munkatárssal, 60 ezer négyzetméteren napi kétezer erőforrást előállítva a győri üzem, amely napjainkban, több mint nyolcmilliárd eurós beruházásokat követően ötmillió négyzetméteren, 12 és fél ezernél több munkatársat foglalkoztatva kilencezer motort és ötszáz járművet bocsát ki naponta. Ez a fejlődés minden negyedszázaddal ezelőtti elképzelést és várakozást felülmúl, az itt felhalmozott technikára és szaktudásra pedig komolyan épít az Audi, amikor az elektromobilitásban játszandó fontos szerepre készül. Ennek célja, hogy fenntartható módon, hosszú távra biztosítsák a vállalat versenyképességét, hangsúlyozta a cégvezető, aki emlékeztetett arra: nem csupán termékeik, de gyártási eljárásaik is innovatívak, a futószalag helyett ugyanis például moduláris, szigetszerű rendszerben zajlik a munka az új egységekben.

audi

Peter Kössler, a vállalat termelésért és logisztikáért felelős igazgatója elmondta: a győri járműgyár – amelyben eddig 33 milliónál több erőforrás és több mint 1,1 millió autó készült az elmúlt negyedszázadban – példamutató az Audi-konszern számára. A győri üzem fontos része a konszernnek, a brüsszeli gyárban nemsokára sorozatgyártásba kerülő teljesen elektromos SUV-juk “szíve” is Győrben készül. 2025-re minden alapmodelljük elérhető lesz elektromos meghajtású változatban is, amivel minden szegmensben jelen lesz a konszern a nem hagyományos meghajtással. Az Audi csúcsmenedzsere kijelentette: a győri gyár felkészült a jelen és a jövő kihívásaira.

forrás: MTI

www.audi.hu

The post Audi – elektromos motorok Győrből appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatólabor nyílt az Audi Akadémián https://www.muszaki-magazin.hu/2018/03/11/3d-nyomtatolabor-nyilt-az-audi-akademian/ Sun, 11 Mar 2018 13:00:45 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4027 A 3D nyomtatás előnyeit a gyártás egyre több területén ismerik fel, a gyors elterjedés gátja a tapasztalt szakemberek hiánya. A 3D technológiát 2018. tavaszától az Audi szak- és továbbképző intézményében az Audi Akadémián is oktatni fogják. A 2007-ben alapított, győri székhelyű korábbi Audi Akademie Hungaria Kft. az Audi Hungaria Zrt. belső továbbképző intézményeként, Projekt-és Tréningközpontként […]

The post 3D nyomtatólabor nyílt az Audi Akadémián appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 3D nyomtatás előnyeit a gyártás egyre több területén ismerik fel, a gyors elterjedés gátja a tapasztalt szakemberek hiánya. A 3D technológiát 2018. tavaszától az Audi szak- és továbbképző intézményében az Audi Akadémián is oktatni fogják.

A 2007-ben alapított, győri székhelyű korábbi Audi Akademie Hungaria Kft. az Audi Hungaria Zrt. belső továbbképző intézményeként, Projekt-és Tréningközpontként működik és a gyárral karöltve karöltve végzi tevékenységét. Képzéseiket folyamatosan bővítik, és 2017-ben egy 3D labor felállításával megtették az első lépéseket, hogy a 3D nyomtatási és szkennelési technológiák oktatása is a kínálatuk részét képezze. A laborban található egy sztereolitográfiát alkalmazó, nagyfelbontású Form 2 3D nyomtató, az FDM technológiát pedig az Ultimaker 3 kétfejes 3D nyomtató képviseli, míg a szkennelést egy Artec Eva Lite kézi 3D szkennerrel sajátíthatják el a tanulók. A labor felállításával egyidőben a gyárban megtalálható 3D nyomtatási kapacitás és tapasztalatok összegyűjtésére és megosztására létrejött kezdeményezés is bővíti az Audi Akadémián megszerezhető tudásanyagot. Nagy Tiborral, a labor felállításáért, üzemeltetéséért, és a kapcsolódó képzések fejlesztéséért felelős oktatóval beszélgettünk.

Mesélj nekünk erről a csarnokról, hol járunk most?

Ez az épület az Audi Hungaria Projekt- és Oktatóközpontja. Itt zajlik minden munkatárs számára a szakmai és nem szakmai képzés, illetve az épület ad helyet a duális szakképzésnek is.  Tőlünk jobbra azok a robotok és gépek vannak, amelyeket a mostani, valamint a következő Audi generációk gyártásához használnak az üzemben. Baloldalon a LEAN és más munkafolyamatok bemutatása, oktatása folyik, hátul pedig egy CNC-kkel, marókkal bőségesen felszerelt mechatronikai műhely található. Ezek között kapott helyet a 3D szkenner- és nyomtatólabor.

Mikor merült fel először az additív technológiák oktatásának terve?

A 3D labor ötlete még 2016. nyarán merült fel. Egyértelmű, hogy a 3D nyomtatás rohamosan fejlődik, napról napra meglepően szélesedik a felhasználási köre, ezért mi is szerettünk volna mélyebben foglalkozni vele. Emellett az ingolstadti anyaintézményünkben is van már hasonló labor. Az ottani akadémián egy Form 2 és egy Reprap gép tölt be oktatási feladatokat, és már vannak kidolgozott oktatási programjaik, bevezetett képzéseik. A fő célunk tehát az volt, hogy behozzuk ezt az innovatív technológiát az oktatásba. Így elindultunk és megkerestünk több céget a tervünkkel, amely szerint legalább 2 nyomtatási technológiát és egy 3D szkennert szerettünk volna bemutatni a tanulóknak illetve kollégáknak.

Audi

Hogyan esett éppen ezekre a gépekre a választás?

Amellett, hogy az ingolstadti példa már alátámasztotta a Form 2 nyomtató beszerzését, az Audin belül alakult egy szakértői kör, amely úgy állt össze, hogy minden terület, ahol van 3D nyomtató, delegált egy szakembert. Így hatékonyan meg tudjuk osztani az eddigi ismereteinket. A fémnyomtatóval dolgozó kollégáknál például van egy Ultimaker 1 is. Ők jöttek elsőként megnézni az új gépeket, köztük az Ultimaker 3-at és ellenőrizni a minőséget. Ezek mellett az Audin belül számos további márka nyomtatója, asztali és ipari változatok is megtalálhatók, amelyekkel kinyomtattuk ugyanezt a modellt: egy Audi Q3-at. A tapasztalatainkat összeadva megszületett a konklúzió, hogy a kétfejes Ultimaker 3 lett az Audinál az ajánlott 3D nyomtató.

Hogyan tervezitek kialakítani a saját képzési programotokat?

3D modellezés képzéseket eddig is tartottunk. A rendszeres 3D gyártástechnológiai oktatásokat pedig 2018. második negyedévétől szeretnénk elkezdeni. Addig a tervek kialakítása folyik, illetve kutatás, egyeztetés az ingolstadti kollégákkal. Valamint a 3D Akadémia képzésein is szeretnék részt venni, hogy abból is meríteni tudjak. Így az ingolstadti és hazai példákra építve alakíthatom ki az Audi Akadémia képzéseit.

Egyelőre első lépésként tartottunk egy digitalizációs ismerkedő napot az Akadémia munkatársainak, amely során prezentációk és gyakorlati bemutató keretében ismerkedhettek meg az új eszközökkel. Egy házon belüli ötletversenyt is tartottunk: a vezetőváltáskor gazdát cserélő stafétabot modernizálása volt a feladat. A legjobbak közül végül egy kormánykerék modell került ki nyertesen. Az új, Form 2-vel nyomtatott stafétabotot lefényezzük és hamarosan át is veszi a régi kellék helyét.

Audi

Az oktatáson túl mire tervezitek még használni a 3D nyomtatási, szkennelési kapacitásotokat?

Többek között jó példa ez a kapcsoló is, amit éppen nyomtatunk – gyakran van szükség eltört, elveszett alkatrészek pótlására, amely ezekkel a gépekkel akár 1-2 eurós alapanyagköltségen megoldható. Biztos, hogy rengeteg további alkatrész, „jig” vagyis szerszám megvezető van, amelyre szüksége lehet a részlegeknek. A szakoktatók a tanulók értékteremtő munkái során is tervezik alkalmazni a 3D nyomtatókat. A diákok megtanulhatják, hogy az erők figyelembevételével, geometria alapján hogyan és melyik technológiát kell alkalmazniuk. Most van például egy hallgató, aki a diplomamunkáján dolgozik velünk. A neki készült nyomtatásokat a mérőszobán pontosság, felületi érdesség és tűrés szempontjából tesztelik. Valamint terhelési vizsgálatokhoz is állnak modellek a nyomtatási sorban. Az Artec Eva 3D szkennert pedig robotkaron, illetve saját forgóasztallal, állvánnyal is szeretnénk tesztelni és használni. Az oktatásokon túl az egyik fő terület a reverse engineering, ahol hasznát fogjuk venni a jelenleg rendelkezésre álló technológiának.

www.freedee.hu

The post 3D nyomtatólabor nyílt az Audi Akadémián appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
25 éves az Audi Hungaria https://www.muszaki-magazin.hu/2018/02/22/25-eves-az-audi-hungaria/ Thu, 22 Feb 2018 20:28:21 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=3892 25 évvel ezelőtt alapították az Audi Hungariát, egy évvel később indult a motorgyártás Győrben, a TT 20 éve érkezett, idén pedig villanymotorokkal és az új Q3-mal is bővül a győri paletta. Jubileumi év az idei a vállalat számára: Az Audi pontosan 25 évvel ezelőtt, 1993. február 18-án alapította hivatalosan győri vállalatát. Azóta sikertörténetet ír, amely […]

The post 25 éves az Audi Hungaria appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
25 évvel ezelőtt alapították az Audi Hungariát, egy évvel később indult a motorgyártás Győrben, a TT 20 éve érkezett, idén pedig villanymotorokkal és az új Q3-mal is bővül a győri paletta.

Jubileumi év az idei a vállalat számára: Az Audi pontosan 25 évvel ezelőtt, 1993. február 18-án alapította hivatalosan győri vállalatát. Azóta sikertörténetet ír, amely ebben az évben is folytatódik. Két területen is új korszakba lép jubileumi évében: az év második felétől Győrben készül az új Q3, a vállalat hosszú távú sikerességét pedig az e-tron hajtó villanymotorok gyártásával kívánják biztosítani.
A vállalat alapítása óta összesen 33 294 371 motort gyártott, és 1998 óta 1 153 531 autó hagyta el a győri gyártócsarnokokat. Egymás mellé sorakoztatva az autók Győrtől egészen a szenegáli Dakarig érnének el.

A cég a 2017-es évben is magas termelési volument ért el: a vállalat a tavalyi évben összesen 1 965 165 motort gyártott, köztük 1 073 998 három- és négyhengeres Otto-, valamint 404 796 négyhengeres dízelmotort. A vállalatnál 260 324 hanthengeres Otto-, és 174 352 dízelmotor készült. Az öthengeres turbómotor, amely sorozatban nyolcadszor nyerte el az „Év Nemzetközi Motorja“ díjat, 14 640 darab gördült le a gyártósorról. Ezen kívül 36 757 nyolc- és tízhengeres hajtómű készült Győrben, valamint a sorozatgyártásra történő felkészülés során már 298 elektromotort is gyártott a vállalat. Ezzel az eredménnyel az Audi Hungaria továbbra is a világ egyik legnagyobb motorgyára.

A motorok mellett természetesen autók is szép számmal készülnek a győri üzemben, tavaly összesen 105 491 modell gördült le a gyártósorról. Az A3 Limousine-ból készült a legtöbb, összesen 72 433 darab. A TT modellekből, amelyek 20 éve kizárólag Győrben készülnek, 17 568 Coupé-t, valamint 4606 Roadstert gyártott az Audi Hungaria. A vállalatnál 2017-ben 10 716 Audi A3 Cabriolet, valamint a sorozatgyártásra történő felkészülés során 168 Audi Q3 is készült. Emellett a tavalyi évben a munkatársak sikeresen elindították a sportos Audi RS 3 Limousine sorozatgyártását. A győri négykarikás modellek világszerte több mint 90 országba jutnak el. Legnagyobb piacaik 2017-ben ismét az USA, Nagy-Britannia és Németország voltak.

www.audi.hu

The post 25 éves az Audi Hungaria appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új korszak kezdődik a győri Audinál https://www.muszaki-magazin.hu/2017/11/21/uj-korszak-kezdodik-gyori-audinal/ Tue, 21 Nov 2017 15:00:16 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=3179 Az Audi Hungaria felkészül a vállalat történetének legújabb korszakára: 2018-ban elindul az e-motorok sorozatgyártása Győrben – írták közleményükben. Az első gyártóberendezéseket már integrálták a gyártási folyamatba. “Az Audinak 2020-ra már három elektromos autója jelenik meg az utakon. Büszkék vagyunk, hogy e-motorjainkkal nagy mértékben hozzájárulhatunk ezen modellek gyártásához” – mondta Achim Heinfling, az Audi Hungaria igazgatóságának […]

The post Új korszak kezdődik a győri Audinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria felkészül a vállalat történetének legújabb korszakára: 2018-ban elindul az e-motorok sorozatgyártása Győrben – írták közleményükben. Az első gyártóberendezéseket már integrálták a gyártási folyamatba.

“Az Audinak 2020-ra már három elektromos autója jelenik meg az utakon. Büszkék vagyunk, hogy e-motorjainkkal nagy mértékben hozzájárulhatunk ezen modellek gyártásához”

– mondta Achim Heinfling, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke. Hozzátette azt is, hogy az e-motorok gyártásával egy teljesen új kompetenciaterületet építenek fel, amellyel hosszú távon biztosítják a vállalat versenyképességét.

Az Audi Hungariánál az első e-motorok egy 8 500 négyzetméteres csarnokban készülnek, ahova a hetekben telepítik az első gyártóberendezéseket, robotokat, valamint a csavarozó- és mérőállomásokat. Itt elsőként alkalmaznak egy teljesen új gyártási koncepciót, a moduláris gyártást. Az erőforrásokat gyártószigeteken, moduláris elv mentén készítik, amely kiváltja a gyártószalagot. Annak ellenére, hogy a gyártási sorrend előre meghatározott, a moduláris gyártás több útvonalat és nagyobb rugalmasságot tesz lehetővé. Ennek köszönhetően a magasabb gyártási volumen, valamint az új variánsok bevezetése gyorsabban megvalósítható anélkül, hogy az aktuális gyártási folyamatot hátrányosan érintené. Az alkatrészeket vezető nélküli szállítási rendszerek mozgatják az állomások között, amelyek lézerscannerek segítségével tájékozódnak a csarnokban, újfajta algoritmusok alkalmazásával.

A vállalat közleményében arra is kitért, hogy munkatársaik számos képzésen vettek részt. Az E-kompetenciaközpontban megismerkedtek az e-motorok technológiájával és az e-motorgyártás gyakorlati szakértőivé váltak.

Az e-motorok minőségének hosszú távú biztosítása érdekében az Audi Hungaria a sorozatgyártás előkészítése mellett, kifejezetten az e-motorok számára három új vizsgálópadot helyezett üzembe a műszaki fejlesztés területén. A hatékony és fenntartható vizsgálóberendezések az e-motorok tesztelését és tartós terhelését teszik lehetővé.

A vizsgálóberendezések fontos elemei a környezeti tesztekre szolgáló nagyteljesítményű klímakamrák, amelyek öregedési- és anyagvizsgálatokat tesznek lehetővé különböző klimatikus és mechanikai körülmények között. A hőmérsékleti tartomány -40 Celsius-foktól +160 Celsius-fokig terjed, a relatív páratartalom egészen 98 százalékig változtatható.

Forrás: Portfolio.hu

The post Új korszak kezdődik a győri Audinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi elektromos autók gyártását tervezi Magyarországon https://www.muszaki-magazin.hu/2017/10/02/az-audi-elektromos-autok-gyartasat-tervezi-magyarorszagon/ Mon, 02 Oct 2017 17:20:02 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2735 A németek még a Volkswagen-botrány után határozták el, hogy magasabb fokozatra kapcsolnak, és rámennek a zéró emissziós autók készítésére, így még a nyár folyamán bejelentették, hogy az elkövetkező években 20 új elektromos modell érkezhet, az első gyártása pedig már 2018-ban megkezdődhet. Most ennek kapcsán újabb fontos bejelentés érkezett az Auditól, miszerint az Audi elektromos autók […]

The post Az Audi elektromos autók gyártását tervezi Magyarországon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A németek még a Volkswagen-botrány után határozták el, hogy magasabb fokozatra kapcsolnak, és rámennek a zéró emissziós autók készítésére, így még a nyár folyamán bejelentették, hogy az elkövetkező években 20 új elektromos modell érkezhet, az első gyártása pedig már 2018-ban megkezdődhet. Most ennek kapcsán újabb fontos bejelentés érkezett az Auditól, miszerint az Audi elektromos autók gyártását tervezik a vállalat összes gyárában, így a magyar és mexikói összeszerelő üzemben is.

Audi elektromos autók készülhetnek Győrben is

Az Audi még tavaly jelentette be, hogy az első tömeggyártott elektromos autója egy SUV lesz, mely gyártása 2018-ban a Brüsszel melletti összeszerelő üzemben indul.
Azonban a szakszervezetek nem nézték jó szemmel, hogy nem az Audi otthonában fogják gyártani az új elektromos modellt, így komoly nyomást gyakoroltak az autógyártóra, hogy mihamarabb helyezzék a gyártást Németországba.

Úgy tűnik a szakszervezetek több mint sikerrel jártak, ugyanis ma a vállalat vezetője, Rupert Stadler az ingolstadti gyárban 7 ezer munkás előtt bejelentette:

“A jövőben a vállalat összes gyárában készülnek majd elektromos autók”

A németországi Ingolstadtban és Nickelsulmban lévő gyárakon kívül (ahol egyébként 88 ezer munkás, azaz globálisan az alkalmazottak kétharmada dolgozik) az Audinak vannak összeszerelő üzemei Belgiumban, Magyarországon és Mexikóban is, sőt, a Volkswagen és Skoda gyár-hálózatán keresztül a tengerentúlon is építenek autókat.

Mindezektől függetlenül a szakszervezeti vezető, Peter Mosch sietségre szólította fel az Audi vezetőit, hogy mihamarább kezdjék meg az elektromos autók összeszerelését a német gyárakban, mivel a munkások attól tartanak, hogy elveszíthetik a versenyt az elektromos autók piacán. A munkások még az év végéig szeretnének eredményeket látni – mondta Mosch.

Az elektromotorok fejlesztése és gyártása már zajlik Győrben

Peter Kössler, az Audi Hungária Zrt. igazgatóságának elnökeként jelentette be idén májusba, hogy megkezdődik az elektromotorok és az új járműmodell, a Q3-as egyes elemeinek gyártása Győrben. Kössler akkor hangsúlyozta azt is, hogy a teljes hajtáslánc az Audi első akkumulátoros autóihoz Magyarországról kerül ki majd. Arról, hogy a magyarországi operáció elektromotorokat fog gyártani a közeljövőben még Hubert Waltl, mint az Audi igazgatótanácsának gyártásért és logisztikáért felelős tagja (ezt a pozíciót pont Peter Kössler vette át tőle idén augusztusban) beszélt Ingolstadtban tavaly novemberben. Waltl akkor hozzátette azt is, hogy akár elektromos autók gyártásához is adottak a feltételek a győri gyárkomplexumban.

Forrás: portfolio.hu

The post Az Audi elektromos autók gyártását tervezi Magyarországon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ezt kérik a jövő munkavállalói https://www.muszaki-magazin.hu/2017/04/02/ezt-kerik-jovo-munkavallaloi/ Sun, 02 Apr 2017 21:32:45 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=1240 13 000 fiatalt kérdezett meg a PwC Magyarország a munkavállalási preferenciákról. A rugalmas munkavégzés és a kollégák személye a legfontosabb tényezők a jövő munkavállalói számára. Az alapfizetés sem maradt le a dobogóról, de a relatív fontosságot tekintve a top öt elem között a javadalmazáshoz kapcsolódó tényező csupán a harmadik. A PwC Magyarország közel 13 000 közép- […]

The post Ezt kérik a jövő munkavállalói appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
13 000 fiatalt kérdezett meg a PwC Magyarország a munkavállalási preferenciákról. A rugalmas munkavégzés és a kollégák személye a legfontosabb tényezők a jövő munkavállalói számára.

Az alapfizetés sem maradt le a dobogóról, de a relatív fontosságot tekintve a top öt elem között a javadalmazáshoz kapcsolódó tényező csupán a harmadik. A PwC Magyarország közel 13 000 közép- és felsőoktatási intézményben tanuló, 16-26 év közötti diák és fiatal pályakezdő munkahely-választási preferenciáit tárta fel 2016 novembere és 2017 márciusa között.

„Azzal a céllal indítottuk el a kutatást, hogy megismerjük és a munkáltatók számára elérhetővé tegyük azokat a tényezőket, amelyek alapján a diákok, illetve hallgatók munkahelyet választanak. A megkérdezettek 63%-a felsőoktatásban tanul, közel 20%-uk dolgozik, 18% pedig középfokú oktatásban részesül. Ők a jövő munkavállalói, az ő preferenciáik megismerése alapvető fontosságú ahhoz, hogy a szervezetek reagálni tudjanak a ma már szinte minden iparágat érintő munkaerő-hiányra, mely a vállalatvezetők 92%-a szerint a növekedés legnagyobb gátja[1] – mondja Bencze Róbert, a PwC Magyarország HR-tanácsadási üzletágának igazgatója.

A relatív fontosságot tekintve a megkérdezettek 36 tényezőből a rugalmas munkavégzést; a munkatársakat, akikkel naponta dolgoznak és az alapfizetést sorolták az első három helyre. A negyedik elem, a sabbatical, vagyis a hosszabb ideig tartó alkotói szabadság lett, közvetlenül az érdekes és kihívást jelentő munka előtt. Amit nem tartanak különösebben fontosnak a fiatalok, amikor munkahelyet választanak, az a brand. Ahogy a vízió és stratégia sem meghatározó, helyette az őszinte kommunikációt várják el.

A válaszadók 75%-a számol Budapesttel mint munkavégzési hellyel. A preferált iparágak közül a legtöbben a pénzügyi terület iránt érdeklődnek, a válaszadók 34%-a jelezte, hogy szívesen helyezkedne el ilyen profilú cégnél.

„A kérdőívben arra is kíváncsiak voltunk, hogy a fiatalokat mi ösztönzi a külföldi munkavállalásra, illetve melyek azok a tényezők, amelyek Magyarországon tartanák őket. A válaszokból kirajzolódik, hogy mindkettő mellett ugyanazok az érveik: az anyagi kompenzáció és a karrierfejlődés” – hangsúlyozza Bencze Róbert.

A megkérdezettek nyitottak a lakóhely-változtatásra Magyarországon belül, főként abban az esetben, ha a leendő munkaadójuk a családjuk elhelyezkedését is támogatja. A külföldre távozás mellett erős érv, hogy a fiatalok úgy vélik, a fizetésen túl a szakmai fejlődésre is nagyobb esélyük van az országhatáron kívül.

„A kutatás eredményeit elemezve, átfogó képet kaptunk arról, hogy számos demográfiai jellemző és egyéb preferenciák mentén melyek az aktuálisan vonzó munkahelyi tényezők és gyakorlatok a még oktatásban részesülők, illetve a pályakezdők számára. Ennek ismeretében a vállalatok is feltérképezhetik, hogy a szervezetükön belül vannak-e olyan juttatási elemek, munkaszervezési módszerek, melyek népszerűek lehetnek a jövő munkavállalói számára. Amennyiben hiányosságokat találnak, akkor pedig hozzá tudnak látni az átalakítási folyamathoz, hogy például a tanulmányaikat csak néhány év múlva befejező diákokat igényeik ismeretében tudják megszólítani” – mondja Bencze Róbert.

Az autóipar évek óta kiemelt terület Magyarországon. A kérdőív kitöltői is jelentős számban jelölték meg ezt az iparágat – szabadszavas válaszban pedig azt is kifejthették, hogy melyik vállalat iránt érdeklődnek leginkább. A PwC Magyarország a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségével (MGYOSZ) a beszállítók és gyártók között is díjat osztott ki a diákok és hallgatók preferenciáinak összegzését követően.

A legkedveltebb magyarországi autóipari gyártó vállalatok:

1.: Audi Hungaria Zrt.

2.: Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.

3.: Magyar Suzuki Zrt.

 

A legkedveltebb magyarországi autóipari beszállító vállalatok:

1.: Bosch csoport

2.: TAKATA Safety Systems Hungary Kft.

3.: Continental Automotive Hungary Kft.

fotó: audi.hu

www.pwc.com

The post Ezt kérik a jövő munkavállalói appeared first on Műszaki Magazin.

]]>