kiemelt – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Mon, 13 May 2024 11:33:05 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Duplájára nőtt az InnoElectro Kiállítás és Konferencia https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/10/innoelectro-kiallitas-konferencia-novekedes/ Fri, 10 May 2024 06:12:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29620 Az elektronikai iparnak a Budapesti Olimpiai Központ A-csarnokában szervezett rendezvény, április 23–25-ig, 29 országból, 2497 szakembert látott vendégül, több mint 600 cég képviseletében. Az előző évihez képest ez 42%-os növekedést jelent. A 78 kiállító standja összesen 1461 m2-t foglalt el a 3578 m2-es kiállítói területen. A Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT) 3 napos rendezvényének két konferencia […]

The post Duplájára nőtt az InnoElectro Kiállítás és Konferencia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az elektronikai iparnak a Budapesti Olimpiai Központ A-csarnokában szervezett rendezvény, április 23–25-ig, 29 országból, 2497 szakembert látott vendégül, több mint 600 cég képviseletében. Az előző évihez képest ez 42%-os növekedést jelent.

A 78 kiállító standja összesen 1461 m2-t foglalt el a 3578 m2-es kiállítói területen. A Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT) 3 napos rendezvényének két konferencia helyszínén 54 előadás és 3 kerekasztal beszélgetés hangzott el. A gazdag szakmai programot a MELT Diák Forrasztási versenye, valamint az IPC Kézi Forrasztási versenye színesítette. Mindezt az InnoElectro társrendezvénye az IOT LIVE SHOW és megoldás-szállítók versenye egészítette ki további 700 m2-es területen, 21 kiállítóval. A kiállításon ünnepelte a MELT két tagvállalata is kerek születésnapját, a Danutek 20, míg a Microsolder 30 éves fennállását.

“Díjazzuk az Innovációt!”

A MELT immár második alkalommal ítélte oda a kiállításon az InnoElectro-nagydíjat. A szakmai zsűri tagjai Dr. Kazi Károly a MELT elnöke, a BHE Bonn Hungary Kft. ügyvezetője, Dr. Ábrahám László, a SENSIRION Kft. vezetője, az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöke, és Dr. Pap László, professor emeritus, BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar.

Az elismert szakemberekből álló grémium 2024-ben az InnoElectro-nagydíjat az InterElectronic Hungary Kft.-nek ítélte oda. A díjnyertes termék az Europlacer ATOM ii-A2 multifunkciós alkatrészbeültetőgép. A második helyen a Phoenix Contact Single Pair Ethernet (SPE) megoldása végzett, míg a harmadik helyezést az Endich Bauelemente kapta: Elemes táplálású, nagy kiterjedésű ad-hoc WLAN okosszenzor hálózati ökoszisztéma fejlesztése saját végpontokkal, átjáróval és felhőszolgáltatással megoldásával.

K+F+I, képzés, gyártás – neves szakemberek a konferencián 

A konferenciát három izgalmas kerekasztal beszélgetés fűszerezte. A hazai bérgyártói panel beszélgetésben a szakemberek a hazai összeszerelő cégek legnagyobb erejét abban látták, hogy a speciális tudás, tapasztalat és az innovatív gondolkodás a kis szériás gyártásnál komoly hozzáadott értéket képviselhet a vevők számára. Résztvevők voltak: Medgyesi József (Elektromont), Méhész Árpád (Silveria), Ulrich Gyula (Z Elektronika), Melchardt Miklós (Dynamic Csurgó).

A szakmédia kerekasztal beszélgetésben résztvevők (Imre Miklós – Invest Marketing Kiadó, Véghely Tamás – EU-SOLAR Nyrt., Czakó Miklós – New Technology szaklap, Lambert Miklós – MELT Szakmédia Tagozat, Kiss Zoltán – Endrich Bauelemente) a magyar nyelvű szakirodalom fontosságát hangsúlyozták.

A legnagyobb érdeklődéssel kísért K+F kerekasztal beszélgetés résztvevői voltak: Ábrahám László (Sensirion), Kazi Károly (BHE-Bonn Hungary), Lazányi János (PCB Design), Naszádos László (thyssenkrupp). A hazai elektronikai ipar elismert szakemberei óvatosságra intettek a kormányzat túlzottan optimista terveivel kapcsolatban, mely szerint hazánknak a top 10 innovátor közé kell kerülnie az elkövetkezendő évtizedekben. Rávilágítottak az ambíciózus célok, valamint a rendelkezésre álló források és a kormányzati intézkedések között húzódó ellentétekre és az egyre kínzóbb mérnökhiányra, az oktatás fontosságára. Kiemelték ugyanakkor, hogy számos magyar cégben komoly innovációs potenciál rejlik és nemzetközi szinten is kiváló eredményeket érnek el szakembereink.

Kéziforrasztási verseny profiknak és diákoknak

A MELT idén 3. alkalommal rendezte meg kéziforrasztási versenyét középiskolás diákok számára, hogy ezzel is közelebb hozza a fiatalokhoz az elektronikai ipar és a villamosmérnöki szakma szépségét. A megmérettetésen 25 iskola 100 diákja vett részt. Első helyen végzett Baltás Levente (KSzC Kandó Kálmán Technikum, Kecskemét), második lett Nándori Bálint (BMSzC Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Technikum, Budapest), a dobogó harmadik helyén végzett Szilágyi Levente (DSzC Beregszászi Pál Technikum és Kollégium, Debrecen). Különdíjban részesült még Nándori Bálint (BMSzC Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Technikum, Budapest), valamint Forgó Olivér és Kovács-Kalocsa Dávid, mindketten a kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium tanulói. A legjobb csapat díját a nyíregyházi Bánki Donát Műszaki Technikum kapta.

IPC regionális kvalifikáció

Hagyományosan az InnoElectrón tartja az IPC Kézi Forrasztási Világbajnokságának magyarországi kvalifikációs versenyét. Az első három helyezett profi pénzjutalomban részesült, de csak a győztes utazhat Münchenben az Electronicára, ahol Magyarországot képviselheti a világbajnokságon. A szoros versenyben idén is a BHE Bonn Hungary munkatársa, Zsombok Péter végzett az első helyen – immár három egymást utáni évben. Őt Hermann Tibor (BME) követte a második helyen és Vizi Zoltán a TI-Elektronikai Kft. munkatársa a harmadik helyen. A legjobb csapat címet idén a TI-Elektronika Kft. tudhatta magáénak.

Az InnoElecto Budapesten, 2025. április 8–10-ig tárja ismét szélesre kapuit a szakemberek számára, ne maradjon le az elektronikai ipar legnagyobb magyarországi rendezvényéről! 

További információ: www.melt.hu, www.innoelectro.com               


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Duplájára nőtt az InnoElectro Kiállítás és Konferencia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Üzembe állt a Siemens e-kamion töltője https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/09/siemens-sicharge-kamion-tolto/ Thu, 09 May 2024 05:00:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29575 Ultraerős, nyilvános gyorstöltő várja az e-kamionokat Ausztriában A világon elsőként a felső-ausztriai Laakirchenben, az autópálya melletti OMV-töltőállómáson helyezték mindennapos üzembe a Siemens e-kamionok tankolására is alkalmas új csúcstöltőjét. A nehéz tehergépjárművek igényeire szabott, folyadékhűtéses töltőkábelekkel felszerelt, 400 kW teljesítményt biztosító ultraerős készüléket a töltést egyszerűsítő AutoCharge funkcióval szerelték fel: a töltőkábel csatlakoztatásakor azonnal elindul a […]

The post Üzembe állt a Siemens e-kamion töltője appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ultraerős, nyilvános gyorstöltő várja az e-kamionokat Ausztriában

A világon elsőként a felső-ausztriai Laakirchenben, az autópálya melletti OMV-töltőállómáson helyezték mindennapos üzembe a Siemens e-kamionok tankolására is alkalmas új csúcstöltőjét.

A nehéz tehergépjárművek igényeire szabott, folyadékhűtéses töltőkábelekkel felszerelt, 400 kW teljesítményt biztosító ultraerős készüléket a töltést egyszerűsítő AutoCharge funkcióval szerelték fel: a töltőkábel csatlakoztatásakor azonnal elindul a töltési folyamat, a beállított tarifa szerint. Azaz nincs szükség az alkalmazáson vagy töltőkártyán keresztüli hitelesítésre, hanem a járműveket egyedi azonosítójuk (MAC-címük) alapján ismeri fel a rendszer. A töltés végeztével a sofőrnek csak le kell választania a töltőkábelt, és már folytathatja a vezetést, mivel a fizetés is automatikusan történik.

Az új töltőállomásokat négy DC (egyenáramú) töltőkarral látták el, ennek köszönhetően a töltőkhöz egyidejűleg több jármű, és nem csak e-kamionok, hanem személygépkocsik is csatlakozhatóak. A rendelkezésre álló teljesítményt az eszközt kezelő szoftver dinamikusan osztja meg a járművek között, azok optimális töltési idejét, akkumulátortechnológiáját, valamint aktuális töltöttségi állapotát figyelembe véve.

A hazánkban is elérhető SICHARGE portfolió új tagja akár 40 Celsius fokos hőségben is stabil teljesítmény leadására képes.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Üzembe állt a Siemens e-kamion töltője appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/freedee-ipar-napjai-3d-nyomtato/ Mon, 06 May 2024 05:00:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29484 A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót […]

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája.

Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

Valódi kompozitok akár ULTEMTM 9085 mátrix anyaggal

A legtöbb ma kompozitnak nevezett 3D nyomtató darabolt szálakkal töltött műanyag nyomtatószálakat olvaszt meg. A Markforged kompozit 3D nyomtatói ezzel szemben az aprított szénszállal erősített mátrix anyagot folyamatos üveg-, kevlár- és szénszálak beágyazásával fejelik meg. A „hagyományos” kompozit 3D nyomtatókhoz képest így sokszoros szilárdságot lehet elérni velük. A Markforged ezzel bebetonozta 3D nyomtatói hírnevét, mint a legerősebb 3D nyomtatott polimer alkatrészek nyomtatására képes additív gyártóberendezéseket.

A FreeDee standján most bemutatásra kerülő Markforged FX20 a gyártó legnagyobb, folyamatos szállal is dolgozó kompozit 3D nyomtatója, amely nemcsak ötször nagyobb munkatérrel rendelkezik, mint az eddigi portfólió legnagyobb tagja, de akár nyolcszoros építési sebességre is képes. Munkatere 200°C-ig fűthető a nagy teljesítményű, hőre lágyuló műanyagok nyomtatásához, valamint három nyomtatófejjel rendelkezik. Így a Markforged FX20 utánozhatatlanul erős, folyamatos karbonszállal erősített ULTEMTM 9085 alkatrészek nyomtatására is képes dedikált, könnyen letörhető támaszanyaggal.

Nikon SLM Solution, úttörő a fémnyomtatásban

A Nikon SLM Solutions a világ legfejlettebb lézerolvasztásos, porágyas fémnyomtató berendezéseit gyártja már évtizedek óta: a technológia elnevezése (Selective Laser Melting) is tőlük ered. A cég úttörő a több lézeres megoldások területén is: a legújabb NXG XII 600 és 600E fémnyomtató rendszerük már 12 lézerrel dolgozik egyszerre. A FreeDee standján számos különleges, nagyméretű, korábban nem látott Nikon SLM fémnyomatot is megtekinthetnek majd az Ipar Napjai idei látogatói.

Új polimer nyomtatók piacvezető márkáktól

Az SLA nyomtatás területét forradalmasító Formlabs április 17-én bemutatta a Form 4-et, a legújabb, következő generációs műgyanta 3D nyomtatóját, amely szupergyors additív gyártást ígér nagy precizitással a választott alapanyag típusától függetlenül. A legtöbb gyártási ciklussal 2 óra alatt végez, amiről a FreeDee standján személyesen is megbizonyosodhatunk majd.

Néhány napra rá, április 22-én mutatta be az UltiMaker a Factor 4 ipari FDM 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, gyártósorok támogatására fejlesztettek. A mérnöki anyagok támogatása, az akár 340°C-os nyomtatási hőmérséklet, a fedélzeti minőség-ellenőrzés, a hőmérséklet-szabályozott, 330 x 240 x 300 mm-es munkatér és más innovatív funkciók magas szintű kiszámíthatóságot és ismétlőképességet biztosítanak az UltiMaker most debütáló, legújabb zászlóshajójának.

3D nyomtató és 3D szkenner bemutatók: 101F stand, A pavilon

A világ legnépszerűbb 3D nyomtató márkáinak újdonságai, valamint az alkalmazás központú fém- és polimernyomatok mellett 3D szkennelési munkafolyamat bemutatóval is készül a FreeDee az Ipar Napjaira. Ismerje meg Ön is személyesen a FreeDee csapatát és a bemutatott innovációkat az A pavilon 101F standján május 7-10. között! Ingyenes kiállítási belépőért ezen a linken tud regisztrálni.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jön a TENER: minden eddiginél hosszabb élettartamú energiatárolót dobott piacra a CATL https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/tener-energiatarolas-catl-hosszabb/ Mon, 06 May 2024 05:00:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29519 Április 9-én Pekingben mutatta be legújabb, működésének első öt évében kapacitás- és teljesítményromlás nélkül működni képes energiatároló rendszerét a Contemporary Amperex Technology Co., Ltd. (CATL). A TENER a világ első, tömegtermelésre kész akkumulátoros energiatároló rendszere, robusztus 6,25 MWh kapacitásával felgyorsítja az új energiatárolási technológiák széleskörű bevezetését, újabb lendületet adva az energiaátmenet megvalósításának. Az akkumulátorok korlátozott […]

The post Jön a TENER: minden eddiginél hosszabb élettartamú energiatárolót dobott piacra a CATL appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Április 9-én Pekingben mutatta be legújabb, működésének első öt évében kapacitás- és teljesítményromlás nélkül működni képes energiatároló rendszerét a Contemporary Amperex Technology Co., Ltd. (CATL).

A TENER a világ első, tömegtermelésre kész akkumulátoros energiatároló rendszere, robusztus 6,25 MWh kapacitásával felgyorsítja az új energiatárolási technológiák széleskörű bevezetését, újabb lendületet adva az energiaátmenet megvalósításának.

Az akkumulátorok korlátozott élettartama még mindig az egyik fő hátráltató tényezője az elektromos közlekedés terjedésének. Kínában a teljesítményalapú energiatároló rendszerek várható élettartamát jellemzően 10 évben határozzák meg, azonban a tényleges élettartamuk átlagosan 3 évnél kevesebb. Az akkumulátoros energiatároló rendszerek tényleges élettartama szintén elmarad az elvárt 15 éves élettartamtól, ez átlagosan kevesebb mint 8 év.

CATL: cél az akkumulátorok élettartamának növelése

Ennek a problémának a megoldása érdekében fejlesztette ki a CATL hosszú élettartamú akkumulátor-technológiáját. A kínai vállalat legújabb, TENER nevű energiatároló rendszere öt évig is képes fenntartani kapacitását és teljesítményét degradáció nélkül, ezzel jelentős előrelépést téve az akkumulátorok élettartalmának meghosszabbításában.

A TENER kapacitása eléri a 6,25 MWh-t annak köszönhetően, hogy a konténeres akkumulátoros energiatároló rendszer 30%-kal növeli az egységnyi területre jutó energiasűrűséget, miközben a korábbi CATL termékekhez képest 20%-kal kevesebb környezeti terheléssel jár az üzemeltetésük. A TENER hosszú élettartamú, nulla degradációt mutató akkumulátorokkal lett ellátva, amelyek révén a csúcstechnológiás termék 430 Wh/L energiasűrűséggel rendelkezik.

A maximális biztonságának elérése érdekében a CATL teljes körű minőségirányítási rendszert hozott létre, amely magában foglalja a technológiai fejlesztést, a próbatesztet, a működés figyelését és a biztonsági hibák elemzését. Az üzembe helyezése után a CATL folyamatosan figyeli annak működési állapotát többek között mesterséges intelligencia alapú kockázatfigyeléssel, és kiszámítja az energiatárolók meghibásodási arányát azok teljes életciklusára nézve. Ezzel nemcsak ellenőrzi a biztonsági célok megvalósulását, hanem egyben hozzájárul azok optimalizálásához is.

a TENER-rendszer akkumulátorcelláinak meghibásodási aránya az iparágban a legalacsonyabb a teljes életciklusra és a teljes működési láncra nézve. Ennek köszönhetően jelentősen csökkenhet az elektromos gépjárművek üzemeltetési költség, illetve javulhat a termék megtérülési rátája is a teljes életciklust tekintve.

Világelső vállalat az energiatároló rendszerek gyártása területén

Az energiatárolás a zöldenergiára való átállás kulcsfontosságú eleme. A CATL elkötelezett amellett, hogy világszínvonalú energiatárolási megoldásokat kínáljon szerte a világon.

A CATL legutóbbi, 2022-es pénzügyi eredményei szerint a vállalat éves bevétele először lépte át a 400 milliárd jüanos határt, elérve a 400,917 milliárd jüant, ami 22,01%-os növekedést jelentett a korábbi évhez képest. Ezzel egyidejűleg a nettó nyereség 44,121 milliárd jüan volt, ami 43,58%-os növekedést jelentett 2021-hez képest. A vállalat energiatároló akkumulátor-rendszerek értékesítéséből származó bevétele elérte az 59,9 milliárd jüant, ami 33,17%-os növekedést jelent az előző évhez képest, és az összes bevétel 14,94%-át tette ki, melynek következtében ez a vállalat második legnagyobb bevételi forrása.

2023-ban a CATL energiatároló akkumulátoros rendszereinek értékesítése elérte a 69 GWh-t, ami 46,81%-os növekedést jelentett az egy évvel korábbihoz képest. Ennek köszönhetően a vállalat három egymást követő évben szerezte meg a világpiaci előséget. A TENER energiatároló rendszer bevezetése várhatóan tovább erősíti a CATL pozícióját az energiatároló rendszerek nemzetközi piacán.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Jön a TENER: minden eddiginél hosszabb élettartamú energiatárolót dobott piacra a CATL appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/05/taegutec-ujdonsag-furas-teljesitmeny/ Sun, 05 May 2024 05:00:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29491 3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket. A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket. Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél A TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények […]

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket.

A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket.

Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél

TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények érhetők el, használatával akár 50%-os növekedés is lehetséges a termelékenységet illetően a forgácsoló üzemekben. A SOLID-3-DRILL szerszámkoncepció egyedi geometriával és kiváló élkialakítással rendelkezik. Minimális hőképződés jellemzi a megmunkálási folyamat során, valamint megerősített forgácsolóélének és a minimális forgácsoló erőknek köszönhetően a terhelés a lehető legoptimálisabb. Egyedi kialakításának köszönhetően a forgácsolási feladatok során nagy megmunkálási stabilitást érhetnek el vele a felhasználók. Elsősorban acél és öntöttvas megmunkálására alkalmas.

A 3 élű fúró forgácsolóél kialakítása

Jellemzők:

  • Szubmikronos PVD bevonatú TT5130 szerszámminőség
  • Újonnan kifejlesztett többrétegű bevonatszerkezet a kopásállóság és szívósság növelése érdekében
  • Kiváló fúrási pontosság
  • Alkalmas acél és öntöttvas megmunkálására
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 4,0-12,0 mm

A DRILLRUSH sorozat új eleme, a DRILL-SFEED

A DRILLRUSH termékcsalád új szerszáma, a DRILL-SFEED is bekerült a TaeguTec portfóliójába. A SOLID-3-DRILL-hez hasonlón ez a fúró is 3 forgácsoló éllel rendelkezik. Különlegessége, hogy a szerszámtestre egy továbbfejlesztett rögzítési megoldással rögzíthetik a felhasználók a különböző cserélhető fúrófejeket. A szerszámcsalád korábbi darabjainál már megszokhatták a felhasználók, hogy a legújabb bevonattal vannak ellátva a szerszámok, itt sincs ez másképp. Továbbá a bevonaton kívül még a megerősített forgácsolóélek is biztosítják a stabil fúrást, akár egészen nagy sebességű megmunkálás mellett is.

A DRILL-SFEED előnyei: 3 élű kialakítás, egyedi geometria, belső folyadékhűtés és cserélhető fúrófej

Jellemzők:

  • A 3 élű geometria több mint 50%-kal javítja a termelékenységet
  • A legmagasabb megmunkálási stabilitás egyedülálló élgeometriájának köszönhetően
  • A legújabb bevonatminőség, amely növeli a szerszámélettartamot
  • Gazdaságos szerszámozás: Egyszerűsített fúrófejcsere a leállások csökkentése érdekében
  • Acél és öntöttvas megmunkálásához alkalmas fúrófej
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 16,0 – 20,5 mm

A TWIN-RUSH család újdonsága, a MODU-R-DRILL

A TWIN-RUSH család következő eleme is megjelent a fúrószerszámok piacán, hiszen az új SFEED-TEC fejlesztésű MODU-R-DRILL segítségével változatos feladatok végezhetők el a furatkészítés során. A moduláris fejjel rendelkező szerszám kiváló választás 26 mm-es vagy annál nagyobb furatok megmunkálásához. Önközpontosító geometriájával és szimmetrikus fúrócsúcs kialakításával csökken a szerszámköltség, ezzel egyidejűleg pedig stabilabb munkavégzésre nyílik lehetőség. A MODU-R-DRILL segítségével változatos fúrási átmérők és mélységek biztos megmunkálása adott, nagy előtolás mellett is képes a minőség megtartására.

A termék exkluzivitása az egyedi tervezésű TCD P-CO+ csúcskialakítás, amely önközpontosítása végett javítja a furat egyenességét is. További különlegessége a koncepciónak, hogy a külső/kerületi lapkák wiper élkialakítású SPGX-DW lapkák, melyek biztosítják a furat kiváló felületi minőségét.

A MODU-R-DRILL különlegessége az önközpontosító geometria.

Jellemzők:

  • Az egyedi forgácsolóél-kialakítás javítja az önközpontosítást és a furatok egyenességét
  • Kiváló felületi érdesség a kerületi wiper élkialakítású lapkáknak köszönhetően
  • Kiváló megmunkálási stabilitás
  • A moduláris fejcsere gazdaságosabbá teszi a furatmegmunkálást

Moduláris fejcsere utasítások

  1. Távolítsa el mindkét kerületi lapkát, majd távolítsa el a központi cserélhető fúrófejet. (A befogást fordított sorrendben végezze).
  2. A moduláris fej eltávolításához forgassa el a csavart az óramutató járásával ellentétes irányba.
  3. Helyezze a távtartót a moduláris fej alá.
  4. A moduláris fej rögzítő csavarját állítsa a távtartóval egy magasságba.
  5. A távtartót vegye le a moduláris fejről, majd a fejet szerelje vissza a fúrószárra.

Moduláris fej szétszerelése a központi cserefej sérülése esetén

Ha a moduláris fej rögzítő csavarjához nem lehet hozzáférni a központi cserefej sérülése miatt, akkor a moduláris fej kioldható a fúrószár hátuljáról is.

www.taegutec.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/ipar-napjai-kiallitas-program-ajanlo/ Sat, 04 May 2024 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29453 2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás. A szakkiállításokat kísérő konferencia program: 2024.05.09., csütörtök 09:00 – 16:30 JoinTrans 2024 Főépület, I. emeleti konferencia terem Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai […]

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

A szakkiállításokat kísérő konferencia program:

2024.05.09., csütörtök

09:00 – 16:30

JoinTrans 2024

Főépület, I. emeleti konferencia terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:00 – 16:00

Körforgásos Gazdaság Klub – körforgásos gazdaság, hulladékkérdés, tapasztalatcsere, nem csak KÖVET tagoknak

C Kongresszusi Központ, Földszint, F4 terem

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 16:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 17:00

MAGE közgyűlés

C Kongresszusi Központ

Szervező: MAGE, Magyar Gépjárműipari Egyesület

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés Taggyűlés

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:30 – 15:00

MUNKAVÉDELEM-MÁSKÉNT

C Kongresszusi Központ, Plenáris szint, P1 terem

Szervező: U4 Reklámiroda

 

2024.05.10., péntek

10:00 – 14:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 16:00

KÖVET tagok találkozója, bemutatkozása

G pavilon

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

  1. Évi MAHEG Közgyűlés, MAHEG IIW Magyar Nemzeti Bizottság ülése

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: MAHEG, Magyar Hegesztési Egyesület

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

Az MM Műszaki Magazin olvasói előzetesen online regisztrálhatnak a rendezvény honlapján, mely regisztrációval díjmentesen tekinthetik meg a kiállításokat: www.iparnapjai.hu/muszakimagazin


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/me-marka-bevezetes-mach-tech/ Sat, 04 May 2024 05:00:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29458 „Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.” – Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról. Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel […]

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>

„Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.”

– Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról.

Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel tudjuk a jelenlegi vevői igényeket minél szélesebb körben kiszolgálni.

Erre egy újabb lehetőséget nyújtanak a HYUANDAI WIA szerszámgépei, mely márka sokak számára világszerte ismert megbízhatóságáról, minőségükről és remek ár-érték arányáról, valamint széles termékpalletájáról.

Mind az esztergák (1 és 2 revolverfejes, multifunkciós, függőleges, frontorsós és karusszel esztergák), mind pedig a megmunkálóközpontok (függőleges, függőleges palettacserélős, 5 tengelyes, vízszintes megmunkálóközpontok és fúrómaróművek) tekintetében széles körű megoldásokat kínál a gyártó. A magas minőségnek és teljesítménynek, valamint a rugalmas alkalmazhatóságnak és ergonomikus kialakításoknak köszönhetően méltán népszerűek a piacon. A kiállításra az egyik legnépszerűbb és világszerte legnagyobb számban értékesített gépükkel az SE2200LMS 1 revolverfejes ellenorsós, hajtott szerszámos esztergával készülünk.

A Brother új függőleges szimultán 5 tengelyes Speedio M200Xd1-5AX megmunkálóközpont a BV7-870Ad automata adagoló rendszerrel és a B-stocker alkatrész tároló egységgel tekinthető meg megmunkálás közben. Emellett a tavaly ősszel az EMO-n bemutatott Speedio H550Xd1 vízszintes megmunkálóközpont is bemutatásra kerül a kiállításon. A gép rendkívül hatékony, nagy teljesítményű köszönhetően az újonnan kifejlesztett 12 000 min-1 szabványos orsómotorjának és emellett támogatja a 70 bar nagynyomású hűtőfolyadék-rendszert, valamint nagy szorítónyomatékú folyamatos B-tengelyes asztallal van felszerelve.

A Mitsubishi MV2400S szikraforgácsolót ugyan már sokan ismerik, ám idén a méret lesz a lényeg… egy 300 mm magas munkadarab látványos vágásával készülünk.

Az esztergákat fent említett Hyundai Wia mellett még a Nakamura-Tome WY100-II 2 revolverfejes 2 Y tengelyes ellenorsós verziója, valamint a ROMI GL300M hajtott szerszámos, szegnyerges, ferdeágyas típusa képviseli egy-egy érdekes demo bemutatóval.

Köszörűvel is készülünk idén: az Okamoto sokak által kedvelt ACC63SA1 kis kompakt síkköszörűje is kiállításra kerül a Mach-Tech-en.

A szerszámgépek mellett az általunk képviselt és tavaly nagydíjat nyert Sugino JCC-HM2 mikrobuborékos folyadéktisztító egység, valamint a Filtermist olajköd elszívó berendezések is megjelennek.

Nagyon bízunk idén a kiállításban, hogy egy olyan fórum lesz, ahol lehetőségünk nyílik széles körben bemutatni újdonságainkat, megoldásainkat, és tovább építeni és mélyíteni meglévő kapcsolatainkat, és újakat kialakítani.

Várunk mindenki szeretettel standunkon: ’A’ pavilon 209 B.

www.eszterga.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A legújabb FANUC ROBODRILL megnövelt Y-tengellyel https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/robodrill-fanuc-megnovelt-tengely/ Fri, 03 May 2024 12:29:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29443 Nagyméretű alkatrészekhez – Az automatizálási specialista FANUC két Advanced Plus modellel bővíti a nagy teljesítményű CNC megmunkálóközpontok ROBODRILL α-DiB sorozatát. Többek között az elektromos járműgyártók is élvezhetik az új FANUC ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 előnyeit. A ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 500 mm-es Y-tengellyel rendelkezik, így az ügyfelek a ROBODRILL híres pontosságát és sebességét immár nagyobb […]

The post A legújabb FANUC ROBODRILL megnövelt Y-tengellyel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagyméretű alkatrészekhez – Az automatizálási specialista FANUC két Advanced Plus modellel bővíti a nagy teljesítményű CNC megmunkálóközpontok ROBODRILL α-DiB sorozatát.

Többek között az elektromos járműgyártók is élvezhetik az új FANUC ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 előnyeit.

A ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 500 mm-es Y-tengellyel rendelkezik, így az ügyfelek a ROBODRILL híres pontosságát és sebességét immár nagyobb alkatrészeknél is alkalmazhatják. A FANUC a ROBODRILL α-D28MiB5ADV Plus gépet is piacra dobja, amely bár megtartja a standard 400 mm-es Y-tengelyt, számos, az ADV Plus Y500-zal közös fejlesztést tartalmaz, többek között egy nagyobb, 28 állomásos automatikus szerszámváltót (ATC).

Az új ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 500 mm-es Y-tengelyével számos nagyobb alkatrészt képes megmunkálni, amelyek az olyan iparágakban, mint az autóipar, különösen az elektromos járművek (EV) szegmensében elterjedtek. Az új gép a nagyobb méretű szerelvények befogadására szolgáló, 500 mm-re megnövelt asztalmélységgel kombinálva ideális az olyan alkatrészekhez, mint az EV akkumulátorházak és inverterházak. Fontos, hogy a nagyobb kapacitású ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 megtartja a sorozat többi modelljének meglévő kompakt helyigényét.

A verhetetlen sokoldalúságot kínáló legújabb modell a Z tengelyen gyorsabb gyorsjárati sebességet (akár 60 m/perc) és gyorsulást (2,2 G) is kínál, ami támogatja a fúrási és menetvágási műveletek ciklusidejének csökkentését. További előrelépés a 28 állomásos ATC (a standard 21 helyett), amely akár 46 kg összsúlyú szerszámot is elbír, és 0,7 másodperces gyors szerszámváltási sebességet biztosít (szerszámról szerszámra). A nagyobb szerszámkészlet azt jelenti, hogy a felhasználók a nagyobb munkadarabokat érintő megmunkálási feladatok szélesebb körét tudják lefedni, míg a gyors szerszámcserék elősegítik a termelékenység növekedését, ami létfontosságú mérőszám a nagy volumenű autóiparban. Egy másik figyelemre méltó tényező a nagyobb asztal, amely mostantól akár 400 kg-os terhelést is elbír.

A másik újonnan bemutatott modell, a FANUC ROBODRILL α-D28MiB5ADV Plus nem rendelkezik ugyan a meghosszabbított Y-tengellyel, de rendelkezik a 28 állomásos ATC-vel és a 400 kg-os maximális asztali terheléssel, valamint a FANUC legújabb 31i-B5 Plus vezérlésével a többtengelyes, nagy sebességű, nagy pontosságú megmunkáláshoz. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, mindkét gép támogatja az összes főbb ipari kommunikációs protokollt, hogy az ügyfelek hozzáférhessenek a valós idejű termelésfelügyelet és adatelemzés számos előnyéhez.

Mindkét új modellhez rendelkezésre áll a FANUC összes szokásos opciója az orsósebesség (akár 24 000 fordulat/perc) és a tengelyek száma (3, 4 vagy 5) tekintetében; ez utóbbiak a nagy teljesítményű forgóasztalok és a forgótárcsás egységek jóvoltából. A FANUC emellett ipari robotok és kollaboratív robotok (kobotok) széles portfóliójával bármely ROBODRILL-beruházást tovább erősítheti, a robot és a gép közötti egyszerű, egykábeles csatlakozással.

Az idei MACH-TECH kiállításon a neves szakmai zsűri elismerésben részesítette a legújabb FANUC ROBODRILL megmunkálóközpontjának innovációit. A közepes méretű 28 tárhelyes gép egyik első európai példánya élőben is megtekinthető a FANUC 208A standján (Hungexpo, május 7-10.).

www.fanuc.eu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A legújabb FANUC ROBODRILL megnövelt Y-tengellyel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/olasz-magyar-onteszeti-uzleti-forum/ Fri, 03 May 2024 08:26:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29427 Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten. Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk […]

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten.

Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk látogatásának szervezése Olaszországba, helyi vásárokon és kiállításokon valamint üzleti fórumokon és szemináriumokon való hivatalos részvétel olasz szakértők bevonásával.

A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) célja, hogy professzionális szolgáltatásokkal és ösztönző eszközökkel segítse a magyar vállalkozások külföldi piacra lépését. A Nemzeti Exportstratégiában meghatározott célokkal összhangban széleskörű szolgáltatásokkal segítik a magyar vállalkozások exporttevékenységét.

Az öntödei szektor a magyar feldolgozóipar egyik alappillére, és különösen az autó – energia és elektronikai ipar számára szükséges alkatrészek gyártásával jelentősen hozzájárul a nemzetgazdasághoz. A közös esemény ötlete azért született, hogy elősegítsék az együttműködést az olasz öntödei gépgyártók és a helyi öntödék közt. Az országban zajló fejlődést technológiai, innovációs és környezeti tényezők együttes hatása vezérli. Az autóipari jelentős beruházások, amelyek közül kiemelkedik a német BMW, az Audi, a Mercedes, a japán Suzuki, a kínai BYD, fejlett technológiákat igényelnek a termelés hatékonyságának, a költségcsökkentésnek és a termék javításának érdekében.


IDŐPONT: 2024. május 15.

HELYSZÍN: Novotel Budapest Centrum (1088 Budapest, Rákóczi út 43-45.)

NYELV: Olasz-Magyar szimultán tolmácsolásban

JELENTKEZÉS: OLASZ–MAGYAR ÜZLETI FÓRUM AZ ÖNTÉSZETI IPARÁGRÓL (google.com)

olasz magyar öntészeti fórum

PROGRAM>>


Az Öntészeti Konferencia kiváló alkalom, hogy a már meglévő kereskedelmi kapcsolatok ebben a szektorban Olaszország és Magyarország között tovább erősödjenek, és újabb lehetőségek alakuljanak ki. Továbbá, a konferencia nagyszerű lehetőséget nyújt a legújabb újdonságok megismerésére és a további fejlesztésekre.

Az öntödei szektor Olaszországban

A 2023-as év pozitív számokkal zárult az olasz öntödei szektorban, mely leginkább gépek, speciális berendezések gyártásában remekel. Azok az olasz cégek, akik az öntödéknek gyártanak valamilyen használati eszközt is jó eredményű évet tudhatnak maguk mögött.

Az Európai Unió országain belül 60% export részesedéssel rendelkezik Olaszország (kb. 320 millió euro értékben, ebből közel 30 millió euro a magyarországi exportot adja ki) mely a korábbi eredményekhez képest 2,8%-os piaci emelkedést jelent. Az olasz export jelentős termékei az öntödei gépek, fröccsöntő gépek, kiürítő prések. A 2024-es évet az öntödei szektorban aktív cégek ismét hasonlóan jó eredményekkel tervezik zárni.

Az olasz gépek a minőség, a precizitás és a megbízhatóság szimbólumai. Az eseményen jelenlevő cégek a legújabb technológiai újításokat, a Made in Italy design eredményét és az ágazatban szerzett hosszú évek tapasztalatait mutatják be.

PROGRAM>>


Öntödei gépeket és termékeket gyártó olasz cégek, akik bemutatkoznak a rendezvényen:

MEC-IND SRL

Tapasztalat és innováció, egy stratégiai összefonódás versenyképes és tartós termékek megvalósításához. A Mec-Ind 1957-ben alakult meg, kezdetben gépészeti szerkezetek gyártásával foglalkozott, majd később specializálódott a héjöntéshez gyártott öntödei mag és héjformák gépeire. A Mec-Ind márkát időtlen és töretlen minőség, rugalmasság és elkötelezettség jellemzi.

CIME CRESCENZI INDUCTION MELTING SRL

A cég indukciós kemencéi világszerte ismertek. A gépek, melyek kapacitása 200 kg-tól 60 tonnáig, teljesítményük 200-tól 10 000 kW-ig terjed, vas, acél, réz, bronz, sárgaréz, alumínium és szuperötvözetek olvasztásához, vagy öntéséhez használhatók.

EUROMAC

Az EUROMAC 60 éve jelen van az öntödei szektorban. Gyártóberendezések és egyéb eszközök, öntödei magok előállításához (Shell, Croning, Cold és Hot box; további Inorganikus folyamatokhoz) állít elő formázóberendezéseket, valamint fém megmunkálásra és szállításra szolgáló eszközöket.

INSERTEC ITALIA SRL

Tűzálló anyagok gyártása és kivitelezése vas – és színesfémöntödék számára.

BOTTA FORNI INDUSTRIALI SRL

Alumínium olvasztókemencék és felszerelések gyártása, karbantartása és szállítása, szervizelése és egyéb támogatási szolgáltatások.

ITALPRESSEGAUSS SPA

Az ItalPresseGauss már több mint ötven éve kínál gépeket és cellákat könnyűötvözetek olvasztáshoz. Présöntő, gravitációs és kisnyomású öntőgépek széles választékával, valamint automatizált celláikkal világszerte jelen vannak. A cég több, mint egy beszállító, kihasználva a Norican csoport szinergiáit, amelynek az ItalPresseGauss is része.

MECCANICA PIERRE SRL

A Meccanica Pi.Erre már 40 éve kínál kiváló minőségű megoldásokat nagynyomású, kisnyomású, gravitációs alumínium- és magnéziumöntvények és alkatrészek sorjázására és azok mechanikai feldolgozására, High Pressure, Low Pressure és Gravity öntéshez.

MAICOPRESSE SPA

A Maicopresse 280 tonnától egészen 6500 tonnáig terjedő könnyű ötvözetek présöntésére szolgáló gépek, valamint teljesen automatizált munkaszigetek gyártására specializálódott. A gyártott modellek széles választéka lehetővé teszi az összes ügyfél termelési igényeinek kielégítését: GK sorozatú gépek (280 – 6500 tonna), GKL sorozatú gépek (350 – 2300 tonna), HIBRID technológiájú gépek.

TECNOPRES

A Chieri-i (Torinó) székhelyű cég több mint 65 éve (1955 óta) van jelen a piacon, hidraulikus rendszereket tervez, épít és forgalmaz. A Tecnopres a következő területeken van jelen: 4 oszlopos prések tervezése és kivitelezése rugózatlan, öntött alumínium, és könnyűfém ötvözetekből, hattyúnyak és speciális prések tervezése és kivitelezése, saját gyártású présgépekhez alkalmazható berendezések tervezése és kivitelezése.

IECI SRL

IECI 1972 óta van jelen Olaszországban az öntőformák hőszabályozásának területén. A termelés ma a nagyon magas teljesítményű hőszabályozó központok gyártására összpontosul, különösen az öntött alumínium alkatrészek esetében. Számos nemzetközi szabadalom fűződik a nevéhez. Az öntőformák hőszabályozójának választékát moduláris rendszerek tervezése és gyártása egészíti ki, amelyek csatlakoznak a nyomással állított olajhoz vagy vízhez a présöntvény géphez.

IDRA SRL

Az Idra Srl a hidegkamrás nagynyomású öntőgépek és automatizálási megoldások vezető gyártója. Az Idra 5S befecskendezési rendszerének kifinomult tervezésének köszönhetően az cég ma a világ vezető nagyméretű présgyártója, és az első cég, amely 9.000 tonnás gépet kínál az autóipari alkatrészek gyártásához.

DIESSE PRESSE SRL

Függőleges 4 oszlopos és hattyúnyak prések gyártó vállalat, 10-től egészen 105 tonnás kapacitású gépekkel. Présgépeik a megrendelők igényei szerint változtathatóak. A gyár több mint 25 éve működik az öntödei gépek és berendezések területén. 1996 januárja óta minden termékük megfelel a CE jelöléssel ellátott gépi irányelvnek.

ADVANCED ROBOTICS SRL

Az ipari robotika terén szerzett több mint harminc éves tapasztalatával az Advanced Robotics kiemelkedik a műszaki megoldások innovációjában, alkalmazkodva a különböző ipari ágazatokban dolgozó ügyfelek egyedi igényeihez. Az Advanced Robotics fejlett rendszerű gyártási folyamattal, öntöttvas, acél, alumínium sorjázó cellákkal büszkélkedhet. Az európai piacon kitűnik a cég alumínium raklapozórendszere, a karbantartási folyamatai, az öntödei magok kezelése, illetve az AL- rendszerrel végzett minőség ellenőrzése.

SAVELLI TECHNOLOGIES SRL

Savelli egy könnyedén alkalmazkodó vállalat, mely kiváló képességekkel rendelkezik egyedi és nagyméretű gépek tervezésében és telepítésében olyan öntödék számára, amelyek Green Sand alakítási eljárást alkalmaznak öntöttvas, acél és alumíniumöntvények használatához. A Savelli az automatikus vízszintes formázósorok, valamint a homok előkészítő és visszanyerő rendszerek szállítójaként van jelen a globális piacon. A Savelli cég új gyártási folyamatokat és új megoldásokat tud kínálni magas technológiai tapasztalattal.

PRIMAFOND SRL

A Primafond öntödék számára készít különböző berendezéseket, gépeket, használati eszközöket. A hosszú évek tapasztalata biztosítja a minőséget, hosszútávon is jól működő gépeket, továbbá személyre szabott tanácsadást kínálnak az ügyfeleknek. A gyártás megbízhatóságának, az egyedi kérdésekre való rugalmasságnak és a mindig gyors segítségnyújtásnak köszönhetően a Primafond idővel kivívta számos gyár és öntöde bizalmát Olaszország- szerte, az európai piacon és azon kívül is.

PROGRAM>>

További információkért, jelentkezésért vegyék fel a kapcsolatot az ITA irodával, a budapest@ice.it e-mail címen.

oalsz magyar öntészeti fórum


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új ötvözet bevezetése a Magyarmet Finomöntöde Kft.-nél https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/magyarmet-otvozet-bevezetes-finomontode/ Fri, 03 May 2024 05:00:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29411 Vevői igényekre – A Magyarmet Kft. viaszkiolvasztásos precíziós eljárást alkalmazó öntöde Magyarországon. Beépítésre kész nemesacél alkatrészei a feldolgozóipar különböző ágazataiban kerülnek alkalmazásra. A környezettudatos irányelvek következtében a kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkező, magas élettartamú termékek kereslete megnövekedett. Ezeknek az igényeknek eleget téve a Magyarmet Kft. az alapanyagok, ötvözetek további fejlesztését és gyártásba történő integrálását indította el. Jellemzően […]

The post Új ötvözet bevezetése a Magyarmet Finomöntöde Kft.-nél appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vevői igényekre – A Magyarmet Kft. viaszkiolvasztásos precíziós eljárást alkalmazó öntöde Magyarországon. Beépítésre kész nemesacél alkatrészei a feldolgozóipar különböző ágazataiban kerülnek alkalmazásra.

A környezettudatos irányelvek következtében a kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkező, magas élettartamú termékek kereslete megnövekedett. Ezeknek az igényeknek eleget téve a Magyarmet Kft. az alapanyagok, ötvözetek további fejlesztését és gyártásba történő integrálását indította el. Jellemzően a beépítés környezete, illetve a felhasználás közege indokolhatja a korábban alkalmazott anyagok kiváltását.

Az 1.4652-es anyagminőség egy olyan szuper ausztenites anyag, mely akár extrém környezeti feltételeknek is megfelel, mivel a vasbázishoz képest rendkívül magas a korrózióálló tulajdonsága, kiemelkedő mechanikai értékekkel rendelkezik, nagy szilárdság mellett nagy nyúlási értéket takar.

A szuper ausztenites acélok a korrózióálló acélok csoportjába tartoznak. Vasbázisúak, azonban a szén tartalmának csökkentésével és a hasznos elemek (nitrogén, molibdén) mennyiségének növelésével, a kristályközi korrózió megakadályozásával elérhető egy kedvezőbb mechanikai tulajdonságú anyag. Jellemzője, hogy a nikkeltartalom 18-35%, a króm 20-25% és a molibdén 4-9% között van jelen. Az 1.4652 anyagminőség egy rendkívül jól hegeszthető, jó formakitöltő képességgel rendelkező acél, PREN, lyukkorróziós tényező értéke alsó határra ötvözve is meghaladja az 53-at. Mind a folyáshatár, mind pedig a szakítószilárdság 100-140 MPa-lal magasabb, mint a standard ausztenitesek jellemzői.

Az új anyagminőség bevezetése a gyártási folyamat egyes pontjain jelentős szakmai kihívással járt. A folyamat gyorsítása érdekében 3D nyomtatott mintát alkalmaztunk.

Az 1.4652, új anyagminőség bevezetésénél az első lépés az összetétel vizsgálatának megvalósítása volt. Próbaadagot öntöttünk három lépcsős ötvözéssel, melynek mintáit akkreditált laborok visszamérésével validáltuk. Így készült egy teljes etalonsor, amelyben a bázistartalom megfelel az 1.4652 összetételnek. Az oldó hőkezelés paramétereinek meghatározásánál nehézséget okozott a növekvő szilárdsági jellemzőkhöz társuló 35% feletti nyúlás elérése. Több hőkezelési próbát végeztünk és az eddigiekben még sosem alkalmazott jeges vizes hirtelen hűtést használtuk, amely tovább növelte a minták szívósságát, így 17%-kal javult az ütőszilárdság.

Pontos vegyelemzéssel, a megfelelő ötvözéssel és hőkezeléssel a gyártott termék mintaelfogadásra került, a folyamatainkba sikeresen integráltuk az 1.4652-es anyagminőséget.

Deffend Enikő, technológiafejlesztési vezető

Kovács Tamás, labor csoportvezető

www.magyarmet.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új ötvözet bevezetése a Magyarmet Finomöntöde Kft.-nél appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tanműhely nyílt a jövő villanyszerelőinek Tatabányán https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/30/tanmuhely-tatabanya-eon-villanyszerelo-szakma/ Tue, 30 Apr 2024 05:00:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29395 Immár a kilencedik helyszínnel bővül az E.ON országos tanműhely-hálózata a jövő villanyszerelőinek oktatását segítő új tatabányai képzőhely megnyitásával. A nagy kapacitású, jól felszerelt tanműhely a megyeszékhely és az egész Tatabánya-központú gazdasági térség régi álmát váltja valóra. A régióban ugyanis jelentős az igény a magasan képzett villanyszerelőkre. A duális képzés partnerintézménye, a Bláthy Ottó Technikum, Szakképző […]

The post Tanműhely nyílt a jövő villanyszerelőinek Tatabányán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Immár a kilencedik helyszínnel bővül az E.ON országos tanműhely-hálózata a jövő villanyszerelőinek oktatását segítő új tatabányai képzőhely megnyitásával.

A nagy kapacitású, jól felszerelt tanműhely a megyeszékhely és az egész Tatabánya-központú gazdasági térség régi álmát váltja valóra. A régióban ugyanis jelentős az igény a magasan képzett villanyszerelőkre. A duális képzés partnerintézménye, a Bláthy Ottó Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium pedig évek óta törekedett a gyakorlati oktatás optimális feltételeinek megteremtésére, ami most az E.ON-nak köszönhetően valósággá válik.

„Iskolánk már évtizedek óta küldetésének tekinti, hogy magas színvonalon képezzen szakembereket, a villanyszerelő pedig az egyik legnépszerűbb képzésünk. Éppen ezért nagyon örülünk, hogy az E.ON felelős munkáltatóként segíti a jövő szakembereinek kinevelését, aminek legfőbb bizonyítéka a Tatabányán átadott új és korszerű tanműhely. A cég ezzel a fejlesztéssel lehetővé teszi a diákjaink számára, hogy szakmai képzésük során ne csak elméleti, hanem valós, gyakorlati problémákat oldjanak meg, valódi kihívásokkal nézzenek szembe. Emellett az E.ON a legjobban teljesítőknek olyan karrierutat kínál, ami még inkább motiválja őket a tanulásban, és ezáltal felkészülten léphetnek ki a munka világába”

– hangsúlyozta Nagy Edina, a TSZC Bláthy Ottó Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója.

Tatabányán az 1990-es évek elejéig működött már tanműhely, ugyanabban az épületben, ahol most a képzés újraindul – igaz, jóval kisebb területen. Érdekesség, hogy az akkori tanulók közül sokan ma is az E.ON-nál dolgoznak. Ez egyszerre jelzi az E.ON hosszú távú elkötelezettségét Magyarország és a magyar munkavállalók iránt, illetve azt a kiszámítható perspektívát és egzisztenciális biztonságot, amit a villamos szakmák elsajátítása nyújt. A mostani beruházás nyomán egy teljesen felújított épületrészben közel 130 négyzetméteres tanműhely áll a 15 diák rendelkezésére, hogy fejlett eszközpark segítségével, a szakma legjobbjaitól sajátíthassák el a gyakorlati ismereteket. A műhely újonnan beszerzett eszközei és berendezései kizárólag oktatási célokat szolgálnak. A képzőhely mellett a közeljövőben a külső szerelési munkák fogásainak megismerését segítő tanpálya is létesül.

„Az E.ON hosszú távú sikerességének legfontosabb feltételét kollégáink magas szintű szaktudása jelenti, ezért tanműhely-beruházásaink mindegyike befektetés a jövőbe. Az új képzőközpontban a legkorszerűbb eszközöket használva szerezhetik meg a holnap szakemberei a jövő energiavilágával kapcsolatos elméleti és gyakorlati tudást, ideértve a hálózatszerelést, a napelemekkel, az energiahatékonysággal és a fenntarthatósággal kapcsolatos ismeretanyagot, illetve az okos eszközök üzemeltetését is. A tanulóink már a diákévek alatt olyan feltételeket és juttatásokat kapnak, amivel kifejezzük, hogy mi már ezen időszak alatt is munkatársként tekintünk rájuk. A képzés végeztével pedig vonzó állásajánlatokkal várjuk őket”

– mondta el Lehoczki Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.

Az E.ON régóta elhivatott szereplője a szakember-utánpótlás megteremtésének, és országszerte egyre több helyen él a duális képzés biztosította lehetőségekkel a Budapesten, Szombathelyen, Győrben, Veszprémben, Szekszárdon, Keszthelyen, Siófokon, Pécsett, illetve mostantól Tatabányán is működtetett tanműhelyei révén. A képzőhelyeken az energiavállalat nemcsak a villanyszerelő szakmával kapcsolatos naprakész tudást osztja meg a tanulókkal, hanem az E.ON munkavégzési és munkabiztonsági kultúráját is.

A hatékony ismeretszerzést főállású szakoktató mentor segíti, a tanulók pedig a tanulmányaik során munkabért, béren kívüli juttatásokat, ösztöndíjat, utazási támogatást, munkaruhát, valamint saját szerszámokat is kapnak. Mivel a jövő egyre inkább a folyamatos ismeretbővítésről szól, a képzések, továbbképzések megszervezésén túl azoknak, akik kellő ambíciót éreznek magukban, az érettségi, illetve a diplomaszerzés felé történő továbblépésben is segítenek. Ennek a jövőorientált, komplex megközelítésnek köszönhető, hogy a végzettek közül a legjobbak rendre az E.ON kötelékében folytatják szakmai pályafutásukat.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Tanműhely nyílt a jövő villanyszerelőinek Tatabányán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Áttörést ért el a Siemens https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/29/siemens-sicharge-man-attores/ Mon, 29 Apr 2024 05:40:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29368 Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől. Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le. A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt. Ezzel […]

The post Áttörést ért el a Siemens appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől.

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

Ezzel a teljesítménnyel az e-kamionokban általában használt akkumulátorokat körülbelül 30 perc alatt, 20 százalékról 80 százalékra lehet tölteni.

Növekvő igény a zéró emissziós távolsági fuvarozási megoldások iránt

A nehéz haszongépjárművek felelősek az EU közúti közlekedéshez köthető, üvegházhatású-gázkibocsátásának több mint 25 százalékáért. Így a klímacélok elérése és az európai országok fosszilis importenergia-függőségének csökkentése érdekében az árufuvarozás elektrifikációját az uniós előírások több fronton is sürgetik. A cél, hogy a nehéz tehergépkocsik és a buszok CO2-kibocsátását 2040-re 90 százalékkal csökkentsék, 2035-re pedig már minden új városi busz zéró kibocsátású legyen.

Az e-haszonjárművek elterjedéséhez ugyanakkor az infrastruktúra-fejlesztés számos eleme szükséges Németországban is, ezekről fehér könyvet jelentett meg közösen a Siemens és a MAN.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Áttörést ért el a Siemens appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Gépészet a gyakorlatban: közösséget is épít a Széchenyi István Egyetem konferenciája https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/24/gepeszeti-gyakorlat-szechenyi-konferencia/ Wed, 24 Apr 2024 05:00:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29314 Vegyél különböző egyetemekről érkező hallgatókat, sorsold őket vegyes csapatokba, adj megoldást három nap alatt egy ipari vállalatok által adott feladatokra és prezentáld azt oktatókból álló zsűri előtt – erről szólt a Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája a győri Széchenyi István Egyetemen. A rendezvény azonban mindig jóval több puszta versenynél: összeköti a nyugat-dunántúli régió cégeit a […]

The post Gépészet a gyakorlatban: közösséget is épít a Széchenyi István Egyetem konferenciája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vegyél különböző egyetemekről érkező hallgatókat, sorsold őket vegyes csapatokba, adj megoldást három nap alatt egy ipari vállalatok által adott feladatokra és prezentáld azt oktatókból álló zsűri előtt – erről szólt a Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája a győri Széchenyi István Egyetemen.

A rendezvény azonban mindig jóval több puszta versenynél: összeköti a nyugat-dunántúli régió cégeit a hallgatókkal, betekintést enged tényleges projektekbe és mindeközben valódi közösséget kovácsol.

Dr. Horváth Zoltán aláhúzta: várják a hallgatókat a jövő évi konferenciára is. (Fotó: Dudás Máté)

A vállalkozások részéről óriási az igény arra, hogy bevonják aktuális projektjeikbe a hallgatókat, akik örömmel csatlakoznak, ha valós ipari feladatokból szerezhetnek tapasztalatokat – ebből a felismerésből jött létre évekkel ezelőtt a Széchenyi István Egyetemen a Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciája, melynek keretében a résztvevőknek véletlenszerűen válogatott csapatokban kell megoldaniuk egy komplex műszaki problémát, mindössze néhány nap alatt.

A rendezvény eredeti, még 2006-ban lefektetett koncepciója nem csupán kiállta az idők próbáját, hanem egyre fontosabbá is válik a 21. században: mérnöki hallgatói verseny keretein belül nyújt lényegében egy gyakorlatorientált képzést úgy, hogy a feladatokat adó vállalkozások hasznos megoldásokkal, és ami még fontosabb, tehetséges hallgatókkal gyarapodhatnak.

Idén nyolc, nyugat-dunántúli régióban működő cég csatlakozott feladatadó szponzorként a rendezvényhez: a Dana Hungary Kft., az Eaton Manufacturing Hungary Kft., a KNISS Kft., a Motherson Hungary, a Rába Járműipari Holding Nyrt., a Schaeffler Savaria Kft. és a Velux Magyarország Kft. Mellettük a Jankovits Engineering Kft. is támogatta a rendezvényt. A vállalatok közül néhányan két feladattal is érkeztek, így összesen 13 csapat alakult a részt vevő 77 hallgatóból, akik a házigazda Széchenyi-egyetem mellett a Debreceni Egyetemről, a Miskolci Egyetemről, a kecskeméti Neumann János Egyetemről, a Nyíregyházi Egyetemről, a veszprémi Pannon Egyetemről, a Pécsi Tudományegyetemről és az Óbudai Egyetemről érkeztek, kiegészítve a határon túli Kolozsvári Műszaki Egyetem, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem, valamint a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola fiataljaival. Szakmai segítséget nyújtott a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja, valamint az intézményben működő PRACTING Alapítvány is.

A feladatokat úgy határozták meg a cégek, hogy kellő kihívást nyújtsanak a hallgatóknak, mégis teljesíthetők maradjanak. Előfordult olyan, amelyben teljesen új terméket kellett tervezniük a hallgatóknak és olyan is, amiben egy jelenlegi folyamat automatizálása vagy optimalizálása volt a cél.

Utóbbira példa az Eaton Manufacturing Hungary Kft., ahol a vállalat egy olvadóbiztosékokat automatikusan összeszerelő gép megtervezését tűzte ki feladatként. A gépesítés nem küszöböli ki teljesen az emberi közreműködést, de megvalósítása nyomán jelentősen rövidül a szerelési idő és az operátor tévedési lehetősége is radikálisan csökken, ami garantálja a termék minőségét. Szintén egyedi célgép megalkotására kérte a hallgatókat a KNISS Kft.: egy saját fejlesztésű festékrobot fejegységét kellett megtervezniük a hallgatóknak úgy, hogy maszkolás nélkül is működjön (azaz ne kelljen leragasztani a sarkait).

Kovács Richárd (középen) a KNISS Kft. csapataival. (Fotó: Tian Yubo /Helix Rendezvényszervezői Iroda/)

 „2022-ben vásároltuk meg a céget az üzlettársammal, azóta egyedi karosszériatervezéssel foglalkozunk. Három kollégával indultunk, jelenleg tizenhét fős a csapatunk. Tavaly csatlakoztunk először a konferenciához, idén már feladatot is hoztunk” – felelte érdeklődésünkre Kovács Richárd, a KNISS Kft. üzletvezetője, aki a Széchenyi-egyetemen szerezte alap- és mesterdiplomáját, és jelenleg is az intézmény doktori iskolájának hallgatója. Mint mondta, egykori konferenciaszervezőként szívügye a rendezvény.

„Jó volt látni, mennyire felkészültek és kreatívak voltak a hallgatók. A festékszóró fejegység koncepcióját szinte egy az egyben fel tudjuk használni. A másik feladatban a gép burkolatát tervezték meg, az is remek alapot szolgáltat nekünk a későbbiekre. Nagyon elégedettek voltunk a prezentált megoldásokkal, egy hallgatónak gyakornoki lehetőséget is ajánlottunk” – fogalmazott Kovács Richárd.

Az eltérő képzésekben részt vevő, különböző évfolyamú hallgatókból álló csapatok sikerrel vették az akadályokat és háromnapnyi intenzív munkával magas színvonalú produktumot hoztak létre. Ezt támasztották alá a résztvevők beszámolói is, akik pozitívan nyilatkoztak élményeikről.

Krivosik Alpár, Kelemen Nándor és Bulzán István, a konferencia erdélyi résztvevői. (Fotó: Dudás Máté)

„Olyan érzésem volt, mintha egy négynapos fesztiválon lettem volna, miközben okosodtam is” – sommázta véleményét Kelemen Nándor gépészmérnökhallgató, aki két társával együtt Erdélyből, a Kolozsvári Műszaki Egyetemről érkezett a konferenciára. Úgy vélte, pont annyira volt kötött a feladatkiírás, hogy kihívás legyen, ugyanakkor sok teret kaptak arra, hogy a kreativitásuk kibontakozzon. Kérdésünkre válaszolva kifejtette, gyakorlatiasnak látja a győri diákokat, amit részben a duális képzéseknek, részben a hallgatói versenycsapatok meglétének tud be. „A kollégium alatt ott vannak a műhelyek, ahova lemehetnek dolgozni. Élvezném, ha Kolozsváron is lenne ilyen lehetőség” – mondta.

Csatlakozott hozzá Bulzán István is, aki szerint irigylésre méltó a győri campus kompaktsága, amely rendelkezik saját kávézóval, kocsmával, klubbal. „A diákélet csúcson van Győrben hozzánk képest, a hallgatók szerveződése jóval szorosabb, ez gondolom a fizikai együttélésnek is köszönhető” – tette hozzá Krivosik Alpár, aki zsinórban harmadik éve vesz részt a konferencián. Szállítmányozást és logisztikát tanul, így a csapat menedzselését és a prezentáció előadását vállalta magára. „Van, aki a rajzolásban erős, mások a dokumentációban, megint mások a menedzsmentben. A konferencia azért is hasznos, mert a valódi projekteket szimulálja. Ez egy kiváló lehetőség a leendő mérnököknek, amit hiba lenne kihagyni” – fogalmazott.

A sikeres konferencia zárásaként prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese szólt a résztvevőkhöz. „Az egyetemen az a feladatunk, hogy sikeres pályára készítsük fel a hallgatókat. A sikerhez azonban nem elég elsajátítani a tananyagot: motiváltnak, kreatívnak és csapatjátékosnak is kell lenni, sőt, mindezt igazolni is kell. A konferencián valamennyien bizonyították, hogy milyen képességekkel rendelkeznek, ami a legjobb előkészítés egy mérnöki karrierhez” – jelentette ki.

Dr. Horváth Zoltán, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar dékánja kifejtette, a 16. konferencián vannak túl, a rendezvény léte mégsem magától értetődő. „Ha a különböző egyetemek hallgatói nem döntenek úgy, hogy tavasszal el kell jönni Győrbe erre a rendezvényre, akkor nem lennénk most itt. A cégeknek is köszönöm a támogatást, akik nemcsak feladatokat hoztak, nemcsak idejükkel és szakmai mentorálásukkal segítettek minket, hanem anyagi szponzorációt is nyújtottak. Köszönöm a szervezőknek is, hogy az alapítók szellemiségét megőrizve újra és újra tető alá hozzák a konferenciát” – zárta szavait.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Gépészet a gyakorlatban: közösséget is épít a Széchenyi István Egyetem konferenciája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Schneider Electric új innovációk és együttműködések https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/23/schneider-electric-innovaciok-egyuttmukodes/ Tue, 23 Apr 2024 05:00:16 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29302 A mérnöki és működési adatokat integráló új platform, a háztartási energiamenedzsmentet új szintre emelő vezérlőegység, az elektromos autózás terjedését támogató töltők és szoftver – többek között ezeket az újdonságokat jelentette be a Párizsban rendezett „Innovation Summit World Tour” rendezvényén a Schneider Electric. A vállalat bejelentette a Sustainability Impact Award idei győzteseit, illetve egy új program […]

The post Schneider Electric új innovációk és együttműködések appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A mérnöki és működési adatokat integráló új platform, a háztartási energiamenedzsmentet új szintre emelő vezérlőegység, az elektromos autózás terjedését támogató töltők és szoftver – többek között ezeket az újdonságokat jelentette be a Párizsban rendezett „Innovation Summit World Tour” rendezvényén a Schneider Electric.

A vállalat bejelentette a Sustainability Impact Award idei győzteseit, illetve egy új program elindítását is.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat számos innovációt jelentett be az április 3–4-én Párizsban tartott „Innovation Summit World Tour” rendezvényén. Az eseményen arra is felhívták a figyelmet, hogy azonnali cselekvésre és folyamatos együttműködésre van szükség az energetikai átállás felgyorsítása és a klímaválság kezelése érdekében. A Schneider Electric 2016-ban indította útjára innovációs rendezvényét, amelyen a vállalat legújabb, az automatizálás, az elektromos áram használatára történő átállás és a digitalizáció jövője szempontjából meghatározó fejlesztéseit, megoldásait és partnerségeit mutatják be.

„A 2023-ban tapasztalt rekordmértékű globális felmelegedés újabb ok, hogy felszólítsuk a vállalkozásokat világszerte arra, hogy fogjanak össze annak érdekében, hogy érdemi eredményeket érjünk el a klímaválság elleni küzdelemben. A technológia ma már rendelkezésre áll a kibocsátás drámai csökkentésére, és arra, hogy egyszerre biztosítsuk a fejlődést és a fenntarthatóságot. Csak az innováció és az együttműködés révén tudunk új, tartós hatást kiváltó lehetőségeket teremteni a digitalizáció, az elektrifikáció és a dekarbonizáció terén. Együtt képesek vagyunk a törekvéseket tettekre váltani”

– hangsúlyozta Peter Herweck, a Schneider Electric vezérigazgatója. A cégvezető az Innovation Summit Paris résztvevői előtt tartott beszédében felszólította a különböző iparágak globális vezetőit, hogy gyorsítsák fel a digitális átállást, és a termelékenységi és fenntarthatósági célok elérése érdekében fogadják el a felkínált technológiát és partnerségeket.

Jövőformáló megoldások

A Schneider Electric számos új megoldást mutatott be az „Innovation Summit World Tour” rendezvényen, amelyek célja, hogy támogassák a vállalatokat stratégiák kialakításában, a működésük digitalizálásában és szén-dioxid-mentesítésében, valamint a fenntarthatósági célkitűzéseik gyorsabb megvalósításában.

CONNECT: agnosztikus, végponttól végpontig tartó ipari intelligenciaplatform, amely integrálja a mérnöki és működési adatokat, hogy átláthatóságot biztosítson a teljes értéklánc és ökoszisztéma számára. Az ügyfeleket a Schneider Electrickel, az AVEVA-val, az etap-pal, a RIB-bel és egyéb szoftverszállítókkal összekötő CONNECT a mesterséges intelligencia és az intelligens digitális iker segítségével képessé teszi a vállalkozásokat a hatékonyság javítására és a felelősségteljes növekedés érdekében a fenntarthatósági törekvések megvalósítására.

Resi9 Energy Center: utólagosan felszerelhető, kompakt, intelligens elektromos vezérlőpanel otthonok számára, amely integrálható a meglévő panelekkel, biztosítva a biztonságos áramellátást és -elosztást. Ahogy egyre több otthonban használnak napenergiát, elektromos autókat és alakítanak ki mikrohálózatokat – és ezzel párhuzamosan nő az egyszerre fogyasztó és termelő (prosumer) ingatlantulajdonosok száma –, az elektromos panelek számára kihívást jelent a megnövekedett és összetett terhelés menedzselése. A Resi9 Energy Center zökkenőmentesen integrálódik a háztartási energiagazdálkodási rendszerekbe, hogy lehetővé tegye a vezérlést és a testreszabást az otthoni energiagazdálkodás optimalizálása érdekében.

eMobility portfólió bővítése: Miközben a használatban lévő elektromos járművek száma gyorsan nő, globális szinten az ilyen autók tulajdonosainak mindössze 51 százaléka rendelkezik otthoni töltővel. A Schneider Charge korszerű otthoni töltési megoldást kínál, amely egyszerre robusztus, költséghatékony és egyszerűen telepíthető. A flotta- és töltőpont-üzemeltetők számára pedig az EcoStruxure EV Advisor és az EVLink Pro DC 180 kW jelentik a legmodernebb megoldást az elektromos járművek töltése és kezelése terén. Az EVLink Pro DC gyorstöltőállomás maximalizálja az energiahatékonyságot, miközben minimalizálja az energiaköltségeket. Az EcoStruxure EV Advisor segít javítani a töltőpontok megbízhatóságát és teljesítményét azáltal, hogy az üzemeltetők számára átláthatóságot biztosít a töltési teljesítmény, az energiafogyasztás és a működési hatékonyság kapcsán. Ezek együttesen rugalmas, nyílt forráskódú, végponttól végpontig terjedő megoldást kínálnak az ügyfeleknek a járműflották, parkolók, kereskedelmi és lakóépületek esetében az elektromos autók töltéséhez.

A megbízható töltőinfrastruktúra kritikus fontosságú az elektromos járművek gyorsabb elterjedéséhez, azonban telepítéséhez és karbantartásához szakképzett munkaerőre van szükség. A Schneider Electric bejelentette, hogy az e-autó töltő infrastruktúra fejlesztéséhez és fenntartásához munkaerő-menedzsment szolgáltatást nyújtó észak-amerikai partnerével, a Qmerittel az európai piacokon is együtt dolgozik a jövőben.

Együttműködések az érzékelhető változásért

Az egyes iparágak és az ellátási láncok szereplői közötti partnerségek és együttműködés elengedhetetlen a klímaválság kezeléséhez. A Schneider Electric egyesíti a piaci szereplőket a nagyobb mértékű szén-dioxid-mentesítés és fenntarthatóság érdekében.

Elismert eredmények: A Schneider Electric idén második alkalommal hirdette ki a Sustainability Impact Award programja globális nyerteseit. A 2022-ben elindított kezdeményezés célja, hogy elismerjék azokat a partnereket, ügyfeleket és beszállítókat, akik jelentős előrelépést értek el saját, valamint ügyfeleik működésének dekarbonizációjában. A kibocsátás csökkentését, az energiahatékonyság javítását és a digitális technológiák bevezetését célzó sikeres projektek bemutatásával a vállalatok tanulhatnak egymástól a minél nagyobb hatás és a további innováció ösztönzése érdekében.

Az ellátási lánc dekarbonizációja: A Schneider Electric a párizsi rendezvényen jelentette be új kezdeményezése, az ellátási láncok dekarbonizációját ösztönző Materialize elindítását. A program célja, hogy egyesítse a kritikus erőforrások és alapanyagok termelésében élenjáró vállalkozásokat a Scope 3 kibocsátásuk csökkentését célzó stratégiák kidolgozása és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való átállás elősegítése érdekében. A beszállítók részt vehetnek a közműszolgáltató szintű, megújuló energiaforrásokra vonatkozó áramvásárlási megállapodásokban (PPA), hogy csökkentsék az értékláncuk károsanyag kibocsátását, amely a vállalkozások CO2-kibocsátásának több mint 70 százalékát adja.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Schneider Electric új innovációk és együttműködések appeared first on Műszaki Magazin.

]]>