ipar – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Mon, 13 May 2024 11:33:05 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/freedee-ipar-napjai-3d-nyomtato/ Mon, 06 May 2024 05:00:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29484 A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót […]

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája.

Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

Valódi kompozitok akár ULTEMTM 9085 mátrix anyaggal

A legtöbb ma kompozitnak nevezett 3D nyomtató darabolt szálakkal töltött műanyag nyomtatószálakat olvaszt meg. A Markforged kompozit 3D nyomtatói ezzel szemben az aprított szénszállal erősített mátrix anyagot folyamatos üveg-, kevlár- és szénszálak beágyazásával fejelik meg. A „hagyományos” kompozit 3D nyomtatókhoz képest így sokszoros szilárdságot lehet elérni velük. A Markforged ezzel bebetonozta 3D nyomtatói hírnevét, mint a legerősebb 3D nyomtatott polimer alkatrészek nyomtatására képes additív gyártóberendezéseket.

A FreeDee standján most bemutatásra kerülő Markforged FX20 a gyártó legnagyobb, folyamatos szállal is dolgozó kompozit 3D nyomtatója, amely nemcsak ötször nagyobb munkatérrel rendelkezik, mint az eddigi portfólió legnagyobb tagja, de akár nyolcszoros építési sebességre is képes. Munkatere 200°C-ig fűthető a nagy teljesítményű, hőre lágyuló műanyagok nyomtatásához, valamint három nyomtatófejjel rendelkezik. Így a Markforged FX20 utánozhatatlanul erős, folyamatos karbonszállal erősített ULTEMTM 9085 alkatrészek nyomtatására is képes dedikált, könnyen letörhető támaszanyaggal.

Nikon SLM Solution, úttörő a fémnyomtatásban

A Nikon SLM Solutions a világ legfejlettebb lézerolvasztásos, porágyas fémnyomtató berendezéseit gyártja már évtizedek óta: a technológia elnevezése (Selective Laser Melting) is tőlük ered. A cég úttörő a több lézeres megoldások területén is: a legújabb NXG XII 600 és 600E fémnyomtató rendszerük már 12 lézerrel dolgozik egyszerre. A FreeDee standján számos különleges, nagyméretű, korábban nem látott Nikon SLM fémnyomatot is megtekinthetnek majd az Ipar Napjai idei látogatói.

Új polimer nyomtatók piacvezető márkáktól

Az SLA nyomtatás területét forradalmasító Formlabs április 17-én bemutatta a Form 4-et, a legújabb, következő generációs műgyanta 3D nyomtatóját, amely szupergyors additív gyártást ígér nagy precizitással a választott alapanyag típusától függetlenül. A legtöbb gyártási ciklussal 2 óra alatt végez, amiről a FreeDee standján személyesen is megbizonyosodhatunk majd.

Néhány napra rá, április 22-én mutatta be az UltiMaker a Factor 4 ipari FDM 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, gyártósorok támogatására fejlesztettek. A mérnöki anyagok támogatása, az akár 340°C-os nyomtatási hőmérséklet, a fedélzeti minőség-ellenőrzés, a hőmérséklet-szabályozott, 330 x 240 x 300 mm-es munkatér és más innovatív funkciók magas szintű kiszámíthatóságot és ismétlőképességet biztosítanak az UltiMaker most debütáló, legújabb zászlóshajójának.

3D nyomtató és 3D szkenner bemutatók: 101F stand, A pavilon

A világ legnépszerűbb 3D nyomtató márkáinak újdonságai, valamint az alkalmazás központú fém- és polimernyomatok mellett 3D szkennelési munkafolyamat bemutatóval is készül a FreeDee az Ipar Napjaira. Ismerje meg Ön is személyesen a FreeDee csapatát és a bemutatott innovációkat az A pavilon 101F standján május 7-10. között! Ingyenes kiállítási belépőért ezen a linken tud regisztrálni.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/05/taegutec-ujdonsag-furas-teljesitmeny/ Sun, 05 May 2024 05:00:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29491 3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket. A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket. Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél A TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények […]

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket.

A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket.

Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél

TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények érhetők el, használatával akár 50%-os növekedés is lehetséges a termelékenységet illetően a forgácsoló üzemekben. A SOLID-3-DRILL szerszámkoncepció egyedi geometriával és kiváló élkialakítással rendelkezik. Minimális hőképződés jellemzi a megmunkálási folyamat során, valamint megerősített forgácsolóélének és a minimális forgácsoló erőknek köszönhetően a terhelés a lehető legoptimálisabb. Egyedi kialakításának köszönhetően a forgácsolási feladatok során nagy megmunkálási stabilitást érhetnek el vele a felhasználók. Elsősorban acél és öntöttvas megmunkálására alkalmas.

A 3 élű fúró forgácsolóél kialakítása

Jellemzők:

  • Szubmikronos PVD bevonatú TT5130 szerszámminőség
  • Újonnan kifejlesztett többrétegű bevonatszerkezet a kopásállóság és szívósság növelése érdekében
  • Kiváló fúrási pontosság
  • Alkalmas acél és öntöttvas megmunkálására
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 4,0-12,0 mm

A DRILLRUSH sorozat új eleme, a DRILL-SFEED

A DRILLRUSH termékcsalád új szerszáma, a DRILL-SFEED is bekerült a TaeguTec portfóliójába. A SOLID-3-DRILL-hez hasonlón ez a fúró is 3 forgácsoló éllel rendelkezik. Különlegessége, hogy a szerszámtestre egy továbbfejlesztett rögzítési megoldással rögzíthetik a felhasználók a különböző cserélhető fúrófejeket. A szerszámcsalád korábbi darabjainál már megszokhatták a felhasználók, hogy a legújabb bevonattal vannak ellátva a szerszámok, itt sincs ez másképp. Továbbá a bevonaton kívül még a megerősített forgácsolóélek is biztosítják a stabil fúrást, akár egészen nagy sebességű megmunkálás mellett is.

A DRILL-SFEED előnyei: 3 élű kialakítás, egyedi geometria, belső folyadékhűtés és cserélhető fúrófej

Jellemzők:

  • A 3 élű geometria több mint 50%-kal javítja a termelékenységet
  • A legmagasabb megmunkálási stabilitás egyedülálló élgeometriájának köszönhetően
  • A legújabb bevonatminőség, amely növeli a szerszámélettartamot
  • Gazdaságos szerszámozás: Egyszerűsített fúrófejcsere a leállások csökkentése érdekében
  • Acél és öntöttvas megmunkálásához alkalmas fúrófej
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 16,0 – 20,5 mm

A TWIN-RUSH család újdonsága, a MODU-R-DRILL

A TWIN-RUSH család következő eleme is megjelent a fúrószerszámok piacán, hiszen az új SFEED-TEC fejlesztésű MODU-R-DRILL segítségével változatos feladatok végezhetők el a furatkészítés során. A moduláris fejjel rendelkező szerszám kiváló választás 26 mm-es vagy annál nagyobb furatok megmunkálásához. Önközpontosító geometriájával és szimmetrikus fúrócsúcs kialakításával csökken a szerszámköltség, ezzel egyidejűleg pedig stabilabb munkavégzésre nyílik lehetőség. A MODU-R-DRILL segítségével változatos fúrási átmérők és mélységek biztos megmunkálása adott, nagy előtolás mellett is képes a minőség megtartására.

A termék exkluzivitása az egyedi tervezésű TCD P-CO+ csúcskialakítás, amely önközpontosítása végett javítja a furat egyenességét is. További különlegessége a koncepciónak, hogy a külső/kerületi lapkák wiper élkialakítású SPGX-DW lapkák, melyek biztosítják a furat kiváló felületi minőségét.

A MODU-R-DRILL különlegessége az önközpontosító geometria.

Jellemzők:

  • Az egyedi forgácsolóél-kialakítás javítja az önközpontosítást és a furatok egyenességét
  • Kiváló felületi érdesség a kerületi wiper élkialakítású lapkáknak köszönhetően
  • Kiváló megmunkálási stabilitás
  • A moduláris fejcsere gazdaságosabbá teszi a furatmegmunkálást

Moduláris fejcsere utasítások

  1. Távolítsa el mindkét kerületi lapkát, majd távolítsa el a központi cserélhető fúrófejet. (A befogást fordított sorrendben végezze).
  2. A moduláris fej eltávolításához forgassa el a csavart az óramutató járásával ellentétes irányba.
  3. Helyezze a távtartót a moduláris fej alá.
  4. A moduláris fej rögzítő csavarját állítsa a távtartóval egy magasságba.
  5. A távtartót vegye le a moduláris fejről, majd a fejet szerelje vissza a fúrószárra.

Moduláris fej szétszerelése a központi cserefej sérülése esetén

Ha a moduláris fej rögzítő csavarjához nem lehet hozzáférni a központi cserefej sérülése miatt, akkor a moduláris fej kioldható a fúrószár hátuljáról is.

www.taegutec.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/mazak-mach-tech-ujdonsag-megmunkalas/ Sat, 04 May 2024 06:00:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29469 Technológia – A Mazak négy új gépet és számos technológiát mutat be a hazai legnagyobb gépipari kiállításon, a MACH-TECH-en. Sipőcz Zoltán, a cég Application Managere segít az áttekintésben. MM: Milyen gépek, technológiák lesznek kint a standjukon, mik lesznek az újdonságok? S.Z.: Mind a négy gépünk tartalmaz újdonságokat, amiket még hazai kiállításon nem mutattunk be. Az […]

The post MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Technológia – A Mazak négy új gépet és számos technológiát mutat be a hazai legnagyobb gépipari kiállításon, a MACH-TECH-en. Sipőcz Zoltán, a cég Application Managere segít az áttekintésben.

MM: Milyen gépek, technológiák lesznek kint a standjukon, mik lesznek az újdonságok?

S.Z.: Mind a négy gépünk tartalmaz újdonságokat, amiket még hazai kiállításon nem mutattunk be. Az új generációs lézer gépünk, az OPTIPLEX 3015 NEO először lesz látható Magyarországon 10 kW-os kivitelben. Ez a berendezés a Mazak NEO szériás gépeit képviseli, amit gyárunk a fenntarthatóság jegyében tervezett, ami kiemelkedő termelékenységet jelent energiahatékonyság mellett.

A lézervágó gépünkön a legújabb Smooth Lx, teljesen érintő kijelzős vezérlőnk lesz megtekinthető. Az Integrex INTEGREX i-250 H szintén új generációs megmunkálógép, ami multifunkciós gépcsaládunkat képviseli. Az INTEGREX típus a Mazak zászlóshajója és a kiállításon egy TA-35/270 típusú, gyári automatizálási megoldással fogjuk bemutatni. A gép Smooth Ai vezérlővel szerelt, ami támogatja a programozót a CNC program minél egyszerűbb és gyorsabb elkészítésében.

A H szériás INTEGREX gépeinket az automatizálás jegyében tervezte újra a Mazak, biztosítva a könnyű hozzáférést a munkatérhez. Ezen a gépen szeretnénk demonstrálni, hogy multifunkciós gépeinkkel hogy tehetik ügyfeleink termelékenyebbé a gyártásukat a többféle gyártási technológia egy gépen belül történő ötvözése révén.

A harmadik gépünk a 2023-as EMO kiállításon bemutatott VCE-600 vertikális megmunkálóközpont, ahol a gépünk a piaci igényekhez igazítva elődjéhez képes megnövelt Y tengely mozgással és kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik. Ezen a gépen tudják látogatóink megnézni a legújabb Smooth Ez vezérlőnket.

A negyedik gépünkön mutatjuk be a legnagyobb újdonságunkat. A Mazak új megmunkálási megoldása, az FSW-460V alkalmas a gyorsan növekvő iparágak számára, ilyen például az elektromos járművek akkumulátorgyártása. Ez egy hibrid gép, amelyet elsősorban automatizált dörzs hegesztésre terveztek, miközben megőrzi a fémforgácsolási képességeit is.

A kiállításon minden gépünkön élő bemutatókat tervezünk, igyekszünk valamennyi gépnél kiemelni a rá vonatkozó sajátosságokat és természetesen törekszünk a minél látványosabb technológiák alkalmazására. Többféle anyag minőséggel fogunk dolgozni, kiemelve a gépeink sokszínűségét.

Fedezze fel a Mazak újdonságait a MACH-TECH-en!
május 7-10. HUNGEXPO A pavilon, stand 207A
Regisztráció az ingyenes belépőért: https://discover.mazakeu.com/hu/mach_tech/

MM: A kiállított gépeiket kiknek ajánlják (kkv-k vagy multik) illetve milyen iparágak számára?

S.Z.: A Mazak vevői döntő többségben KKV-k azonban a multinacionális cégek is előszeretettel választják a megoldásainkat köszönhetően a gyári automatizálási megoldásainknak és a széles termékpalettának. Iparágak tekintetében a Mazak mindenhol jelen van. Sok gépünk dolgozik: az autóipar, vasút, gépgyártás alkatrészeinek megmunkálásában ugyanúgy, ahogy az orvosi műszerek gyártásában és a repülőgép iparban.

MM: Bővebbet tudna mondani az AI-vezérelt megoldásaikról?

S.Z.: Az új generációs Smooth Ai Mazatrol vezérlőnkben gyárunk integrálta azt a több mint 40 évnyi tapasztalatot, amit az első Mazatrol CNC 1981-es megjelenése óta összegyűjtött. Az Ai funkciók nemcsak a felhasználót segítik a programozásban, a Solid Mazatrol automatikus MAZATROL alkatrész programozást tesz lehetővé, de lehetőséget teremtenek a külső környezeti változásokra történő gyors reakcióra is az Ai Thermal Shield technológia segítségével. A SMOOTH Ai Spindle: Ai technológia felhasználásával optimalizálja a forgácsolási beállításokat, felügyelve az orsó vibrációt és adaptívan hozzáigazítva a vágási technológiát. Ezen kívül az új SMOOTH CAM Ai, a MAZATROL CAM szoftver teljes körű támogatást nyújt a vezérlő mesterséges intelligenciát alkalmazó funkcióinak.

További részletekért keresse értékesítő kollégáinkat a sales@mazak.hu e-mail címen.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/ipar-napjai-kiallitas-program-ajanlo/ Sat, 04 May 2024 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29453 2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás. A szakkiállításokat kísérő konferencia program: 2024.05.09., csütörtök 09:00 – 16:30 JoinTrans 2024 Főépület, I. emeleti konferencia terem Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai […]

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

A szakkiállításokat kísérő konferencia program:

2024.05.09., csütörtök

09:00 – 16:30

JoinTrans 2024

Főépület, I. emeleti konferencia terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:00 – 16:00

Körforgásos Gazdaság Klub – körforgásos gazdaság, hulladékkérdés, tapasztalatcsere, nem csak KÖVET tagoknak

C Kongresszusi Központ, Földszint, F4 terem

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 16:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 17:00

MAGE közgyűlés

C Kongresszusi Központ

Szervező: MAGE, Magyar Gépjárműipari Egyesület

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés Taggyűlés

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:30 – 15:00

MUNKAVÉDELEM-MÁSKÉNT

C Kongresszusi Központ, Plenáris szint, P1 terem

Szervező: U4 Reklámiroda

 

2024.05.10., péntek

10:00 – 14:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 16:00

KÖVET tagok találkozója, bemutatkozása

G pavilon

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

  1. Évi MAHEG Közgyűlés, MAHEG IIW Magyar Nemzeti Bizottság ülése

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: MAHEG, Magyar Hegesztési Egyesület

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

Az MM Műszaki Magazin olvasói előzetesen online regisztrálhatnak a rendezvény honlapján, mely regisztrációval díjmentesen tekinthetik meg a kiállításokat: www.iparnapjai.hu/muszakimagazin


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/me-marka-bevezetes-mach-tech/ Sat, 04 May 2024 05:00:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29458 „Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.” – Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról. Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel […]

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>

„Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.”

– Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról.

Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel tudjuk a jelenlegi vevői igényeket minél szélesebb körben kiszolgálni.

Erre egy újabb lehetőséget nyújtanak a HYUANDAI WIA szerszámgépei, mely márka sokak számára világszerte ismert megbízhatóságáról, minőségükről és remek ár-érték arányáról, valamint széles termékpalletájáról.

Mind az esztergák (1 és 2 revolverfejes, multifunkciós, függőleges, frontorsós és karusszel esztergák), mind pedig a megmunkálóközpontok (függőleges, függőleges palettacserélős, 5 tengelyes, vízszintes megmunkálóközpontok és fúrómaróművek) tekintetében széles körű megoldásokat kínál a gyártó. A magas minőségnek és teljesítménynek, valamint a rugalmas alkalmazhatóságnak és ergonomikus kialakításoknak köszönhetően méltán népszerűek a piacon. A kiállításra az egyik legnépszerűbb és világszerte legnagyobb számban értékesített gépükkel az SE2200LMS 1 revolverfejes ellenorsós, hajtott szerszámos esztergával készülünk.

A Brother új függőleges szimultán 5 tengelyes Speedio M200Xd1-5AX megmunkálóközpont a BV7-870Ad automata adagoló rendszerrel és a B-stocker alkatrész tároló egységgel tekinthető meg megmunkálás közben. Emellett a tavaly ősszel az EMO-n bemutatott Speedio H550Xd1 vízszintes megmunkálóközpont is bemutatásra kerül a kiállításon. A gép rendkívül hatékony, nagy teljesítményű köszönhetően az újonnan kifejlesztett 12 000 min-1 szabványos orsómotorjának és emellett támogatja a 70 bar nagynyomású hűtőfolyadék-rendszert, valamint nagy szorítónyomatékú folyamatos B-tengelyes asztallal van felszerelve.

A Mitsubishi MV2400S szikraforgácsolót ugyan már sokan ismerik, ám idén a méret lesz a lényeg… egy 300 mm magas munkadarab látványos vágásával készülünk.

Az esztergákat fent említett Hyundai Wia mellett még a Nakamura-Tome WY100-II 2 revolverfejes 2 Y tengelyes ellenorsós verziója, valamint a ROMI GL300M hajtott szerszámos, szegnyerges, ferdeágyas típusa képviseli egy-egy érdekes demo bemutatóval.

Köszörűvel is készülünk idén: az Okamoto sokak által kedvelt ACC63SA1 kis kompakt síkköszörűje is kiállításra kerül a Mach-Tech-en.

A szerszámgépek mellett az általunk képviselt és tavaly nagydíjat nyert Sugino JCC-HM2 mikrobuborékos folyadéktisztító egység, valamint a Filtermist olajköd elszívó berendezések is megjelennek.

Nagyon bízunk idén a kiállításban, hogy egy olyan fórum lesz, ahol lehetőségünk nyílik széles körben bemutatni újdonságainkat, megoldásainkat, és tovább építeni és mélyíteni meglévő kapcsolatainkat, és újakat kialakítani.

Várunk mindenki szeretettel standunkon: ’A’ pavilon 209 B.

www.eszterga.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/nagydij-ipar-napjai-palyazat/ Fri, 03 May 2024 12:27:36 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29440 A hagyományokhoz híven 2024-ben is NAGYDÍJ-jal jutalmazzuk a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt, legkiemelkedőbbnek tartott innovációkat az IPAR NAPJAI, MACH-TECH és AUTOMOTIVE HUNGARY kiállításokon. A versenyen eséllyel indult bármely, korszerű hazai forgalmazású termék, eljárás, műszaki szolgáltatás, amely beleillett a kiállítás tematikájába. A pályázatokat ebben az évben is neves szakértők bírálták el, akik szaktudása és objektivitása […]

The post IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A hagyományokhoz híven 2024-ben is NAGYDÍJ-jal jutalmazzuk a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt, legkiemelkedőbbnek tartott innovációkat az IPAR NAPJAI, MACH-TECH és AUTOMOTIVE HUNGARY kiállításokon.

A versenyen eséllyel indult bármely, korszerű hazai forgalmazású termék, eljárás, műszaki szolgáltatás, amely beleillett a kiállítás tematikájába. A pályázatokat ebben az évben is neves szakértők bírálták el, akik szaktudása és objektivitása biztosítja, hogy valóban a legjobb termékek kapják meg a díjakat.

NAGYDÍJ nyertesek:

  • FANUC Hungary Kft.: FIELD system Basic Package
  • LOSONCZI Innovation Kft.: TOWER PRO mérőgép
  • Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o. Magyarországi Fióktelepe: Mazak FSW-460V dörzshegesztő gép
  • Metal Trading & Consulting Kft.: ECKERT DUAL FLEX 3D Plazma és lángvágó egyben
  • Oxyma Systems Kft.: Nagynyomású, ipari, direkt porlasztásos párásítás

KÜLÖNDÍJ nyertes:

Rajapack Kft.: RAJA újrahasznosított légpárnás papírtekercsek (BULP50, BULP100)

ELISMERŐ OKLEVÉL díjban részesül:

  • FANUC Hungary Kft.: FANUC ROBODRILL α-D28MiB5adv Plus
  • Magyar DigiLean Egyesület
  • Taképszolg Zrt.: Gausium Scrubber 50 Pro AI technológiájú takarítórobot
  • Werth Magyarország Kft.: WRT fokozatmentesen forgatható/dönthető szenzortartó fej

www.iparnapjai.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/olasz-magyar-onteszeti-uzleti-forum/ Fri, 03 May 2024 08:26:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29427 Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten. Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk […]

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten.

Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk látogatásának szervezése Olaszországba, helyi vásárokon és kiállításokon valamint üzleti fórumokon és szemináriumokon való hivatalos részvétel olasz szakértők bevonásával.

A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) célja, hogy professzionális szolgáltatásokkal és ösztönző eszközökkel segítse a magyar vállalkozások külföldi piacra lépését. A Nemzeti Exportstratégiában meghatározott célokkal összhangban széleskörű szolgáltatásokkal segítik a magyar vállalkozások exporttevékenységét.

Az öntödei szektor a magyar feldolgozóipar egyik alappillére, és különösen az autó – energia és elektronikai ipar számára szükséges alkatrészek gyártásával jelentősen hozzájárul a nemzetgazdasághoz. A közös esemény ötlete azért született, hogy elősegítsék az együttműködést az olasz öntödei gépgyártók és a helyi öntödék közt. Az országban zajló fejlődést technológiai, innovációs és környezeti tényezők együttes hatása vezérli. Az autóipari jelentős beruházások, amelyek közül kiemelkedik a német BMW, az Audi, a Mercedes, a japán Suzuki, a kínai BYD, fejlett technológiákat igényelnek a termelés hatékonyságának, a költségcsökkentésnek és a termék javításának érdekében.


IDŐPONT: 2024. május 15.

HELYSZÍN: Novotel Budapest Centrum (1088 Budapest, Rákóczi út 43-45.)

NYELV: Olasz-Magyar szimultán tolmácsolásban

JELENTKEZÉS: OLASZ–MAGYAR ÜZLETI FÓRUM AZ ÖNTÉSZETI IPARÁGRÓL (google.com)

olasz magyar öntészeti fórum

PROGRAM>>


Az Öntészeti Konferencia kiváló alkalom, hogy a már meglévő kereskedelmi kapcsolatok ebben a szektorban Olaszország és Magyarország között tovább erősödjenek, és újabb lehetőségek alakuljanak ki. Továbbá, a konferencia nagyszerű lehetőséget nyújt a legújabb újdonságok megismerésére és a további fejlesztésekre.

Az öntödei szektor Olaszországban

A 2023-as év pozitív számokkal zárult az olasz öntödei szektorban, mely leginkább gépek, speciális berendezések gyártásában remekel. Azok az olasz cégek, akik az öntödéknek gyártanak valamilyen használati eszközt is jó eredményű évet tudhatnak maguk mögött.

Az Európai Unió országain belül 60% export részesedéssel rendelkezik Olaszország (kb. 320 millió euro értékben, ebből közel 30 millió euro a magyarországi exportot adja ki) mely a korábbi eredményekhez képest 2,8%-os piaci emelkedést jelent. Az olasz export jelentős termékei az öntödei gépek, fröccsöntő gépek, kiürítő prések. A 2024-es évet az öntödei szektorban aktív cégek ismét hasonlóan jó eredményekkel tervezik zárni.

Az olasz gépek a minőség, a precizitás és a megbízhatóság szimbólumai. Az eseményen jelenlevő cégek a legújabb technológiai újításokat, a Made in Italy design eredményét és az ágazatban szerzett hosszú évek tapasztalatait mutatják be.

PROGRAM>>


Öntödei gépeket és termékeket gyártó olasz cégek, akik bemutatkoznak a rendezvényen:

MEC-IND SRL

Tapasztalat és innováció, egy stratégiai összefonódás versenyképes és tartós termékek megvalósításához. A Mec-Ind 1957-ben alakult meg, kezdetben gépészeti szerkezetek gyártásával foglalkozott, majd később specializálódott a héjöntéshez gyártott öntödei mag és héjformák gépeire. A Mec-Ind márkát időtlen és töretlen minőség, rugalmasság és elkötelezettség jellemzi.

CIME CRESCENZI INDUCTION MELTING SRL

A cég indukciós kemencéi világszerte ismertek. A gépek, melyek kapacitása 200 kg-tól 60 tonnáig, teljesítményük 200-tól 10 000 kW-ig terjed, vas, acél, réz, bronz, sárgaréz, alumínium és szuperötvözetek olvasztásához, vagy öntéséhez használhatók.

EUROMAC

Az EUROMAC 60 éve jelen van az öntödei szektorban. Gyártóberendezések és egyéb eszközök, öntödei magok előállításához (Shell, Croning, Cold és Hot box; további Inorganikus folyamatokhoz) állít elő formázóberendezéseket, valamint fém megmunkálásra és szállításra szolgáló eszközöket.

INSERTEC ITALIA SRL

Tűzálló anyagok gyártása és kivitelezése vas – és színesfémöntödék számára.

BOTTA FORNI INDUSTRIALI SRL

Alumínium olvasztókemencék és felszerelések gyártása, karbantartása és szállítása, szervizelése és egyéb támogatási szolgáltatások.

ITALPRESSEGAUSS SPA

Az ItalPresseGauss már több mint ötven éve kínál gépeket és cellákat könnyűötvözetek olvasztáshoz. Présöntő, gravitációs és kisnyomású öntőgépek széles választékával, valamint automatizált celláikkal világszerte jelen vannak. A cég több, mint egy beszállító, kihasználva a Norican csoport szinergiáit, amelynek az ItalPresseGauss is része.

MECCANICA PIERRE SRL

A Meccanica Pi.Erre már 40 éve kínál kiváló minőségű megoldásokat nagynyomású, kisnyomású, gravitációs alumínium- és magnéziumöntvények és alkatrészek sorjázására és azok mechanikai feldolgozására, High Pressure, Low Pressure és Gravity öntéshez.

MAICOPRESSE SPA

A Maicopresse 280 tonnától egészen 6500 tonnáig terjedő könnyű ötvözetek présöntésére szolgáló gépek, valamint teljesen automatizált munkaszigetek gyártására specializálódott. A gyártott modellek széles választéka lehetővé teszi az összes ügyfél termelési igényeinek kielégítését: GK sorozatú gépek (280 – 6500 tonna), GKL sorozatú gépek (350 – 2300 tonna), HIBRID technológiájú gépek.

TECNOPRES

A Chieri-i (Torinó) székhelyű cég több mint 65 éve (1955 óta) van jelen a piacon, hidraulikus rendszereket tervez, épít és forgalmaz. A Tecnopres a következő területeken van jelen: 4 oszlopos prések tervezése és kivitelezése rugózatlan, öntött alumínium, és könnyűfém ötvözetekből, hattyúnyak és speciális prések tervezése és kivitelezése, saját gyártású présgépekhez alkalmazható berendezések tervezése és kivitelezése.

IECI SRL

IECI 1972 óta van jelen Olaszországban az öntőformák hőszabályozásának területén. A termelés ma a nagyon magas teljesítményű hőszabályozó központok gyártására összpontosul, különösen az öntött alumínium alkatrészek esetében. Számos nemzetközi szabadalom fűződik a nevéhez. Az öntőformák hőszabályozójának választékát moduláris rendszerek tervezése és gyártása egészíti ki, amelyek csatlakoznak a nyomással állított olajhoz vagy vízhez a présöntvény géphez.

IDRA SRL

Az Idra Srl a hidegkamrás nagynyomású öntőgépek és automatizálási megoldások vezető gyártója. Az Idra 5S befecskendezési rendszerének kifinomult tervezésének köszönhetően az cég ma a világ vezető nagyméretű présgyártója, és az első cég, amely 9.000 tonnás gépet kínál az autóipari alkatrészek gyártásához.

DIESSE PRESSE SRL

Függőleges 4 oszlopos és hattyúnyak prések gyártó vállalat, 10-től egészen 105 tonnás kapacitású gépekkel. Présgépeik a megrendelők igényei szerint változtathatóak. A gyár több mint 25 éve működik az öntödei gépek és berendezések területén. 1996 januárja óta minden termékük megfelel a CE jelöléssel ellátott gépi irányelvnek.

ADVANCED ROBOTICS SRL

Az ipari robotika terén szerzett több mint harminc éves tapasztalatával az Advanced Robotics kiemelkedik a műszaki megoldások innovációjában, alkalmazkodva a különböző ipari ágazatokban dolgozó ügyfelek egyedi igényeihez. Az Advanced Robotics fejlett rendszerű gyártási folyamattal, öntöttvas, acél, alumínium sorjázó cellákkal büszkélkedhet. Az európai piacon kitűnik a cég alumínium raklapozórendszere, a karbantartási folyamatai, az öntödei magok kezelése, illetve az AL- rendszerrel végzett minőség ellenőrzése.

SAVELLI TECHNOLOGIES SRL

Savelli egy könnyedén alkalmazkodó vállalat, mely kiváló képességekkel rendelkezik egyedi és nagyméretű gépek tervezésében és telepítésében olyan öntödék számára, amelyek Green Sand alakítási eljárást alkalmaznak öntöttvas, acél és alumíniumöntvények használatához. A Savelli az automatikus vízszintes formázósorok, valamint a homok előkészítő és visszanyerő rendszerek szállítójaként van jelen a globális piacon. A Savelli cég új gyártási folyamatokat és új megoldásokat tud kínálni magas technológiai tapasztalattal.

PRIMAFOND SRL

A Primafond öntödék számára készít különböző berendezéseket, gépeket, használati eszközöket. A hosszú évek tapasztalata biztosítja a minőséget, hosszútávon is jól működő gépeket, továbbá személyre szabott tanácsadást kínálnak az ügyfeleknek. A gyártás megbízhatóságának, az egyedi kérdésekre való rugalmasságnak és a mindig gyors segítségnyújtásnak köszönhetően a Primafond idővel kivívta számos gyár és öntöde bizalmát Olaszország- szerte, az európai piacon és azon kívül is.

PROGRAM>>

További információkért, jelentkezésért vegyék fel a kapcsolatot az ITA irodával, a budapest@ice.it e-mail címen.

oalsz magyar öntészeti fórum


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/30/hungexpo-mach-tech-ipar-napjai/ Tue, 30 Apr 2024 05:30:18 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29399 2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás. A Hungexpo májusi ipari rendezvénye Magyarország legjelentősebb üzleti találkozója, mely az ipari szegmens valamennyi hazai és nemzetközi gyártója, forgalmazója, beszállítója […]

The post MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

A Hungexpo májusi ipari rendezvénye Magyarország legjelentősebb üzleti találkozója, mely az ipari szegmens valamennyi hazai és nemzetközi gyártója, forgalmazója, beszállítója és szolgáltatója számára egyedülálló fórum a bemutatkozásra. A rendezvény elkötelezett a legújabb technológiák és trendek bemutatása iránt, így a legfrissebb fejlesztések állnak a szakkiállítások és a hozzá kapcsolódó konferenciák középpontjában. A látogatók első kézből kaphatnak információt a különböző iparágak újdonságairól, energia- és költséghatékony megoldásokról és nagydíjas termékekről. Egy helyen, egy időben tekinthetik meg a gyártók, forgalmazók, szolgáltatók termékeit, részletes tájékoztatást kérhetnek az ajánlatokról, terméktől függően megnézhetik azt működés közben, és a kapott információk alapján dönthetnek legújabb beruházásaikról, új üzleti kapcsolatok kialakításáról vagy megerősíthetik a már meglévő partnerséget.

Az MM Műszaki Magazin olvasói online regisztrálhatnak a rendezvény honlapján, mely regisztrációval díjmentesen tekinthetik meg a kiállításokat: www.iparnapjai.hu/muszakimagazin


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/26/dekarbonizacio-ipar-hatekonysag-noveles/ Fri, 26 Apr 2024 06:00:00 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29356 A Schneider Electric megmutatja, hogyan lehetséges A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését. […]

The post Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric megmutatja, hogyan lehetséges

A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését.

Ipari szoftverek, mesterséges intelligencia alkalmazások és Digital Twin (digitális másolat) technológia is szerepel azon innovációk között, amelyeket a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat idén bemutat a Hannover Messén. A világ vezető ipari szakvásárát ebben az évben április 22–26. között rendezik meg a németországi városban, az esemény pedig kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy a Schneider Electric megmutassa, milyen lesz az ipari automatizálás jövője, hogyan lehet úgy növelni a termelési hatékonyságot, hogy közben a fenntarthatósági célok teljesítése is realitássá válik.

„Mivel az ipar a globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás mintegy 45 százalékát adja, egyértelmű, hogy cselekednünk kell ennek csökkentése és az ipari dekarbonizáció mielőbbi támogatása érdekében. A kérdés az, hogyan érhetjük ezt el a termelékenység növelése mellett. Az automatizálás, amely az ipari üzemeltetési technológia középpontjában áll, optimalizálja a termelési folyamatokat, és a sikeres digitális átalakulás egyik legfontosabb eszköze. Elősegíti a termelékenységet, növeli a hatékonyságot, és támogatja azt a törekvést, hogy a lehető legjobban használjuk fel az energiát és a nyersanyagokat”

– hangsúlyozta Barbara Frei, a Schneider Electric ipari automatizációért felelős alelnöke.

Hatékonyságnövelés szoftveralapú automatizálással

A Schneider Electric az EcoStruxure Automation Expert 2020-as bevezetését követően tovább dolgozik az ipari automatizálás területének úttörő, nyílt, szoftveralapú megközelítésén, mivel célja egy egységes, könnyen skálázható ipari automatizálási platform létrehozása. A vállalat arra törekszik, hogy támogassa az ügyfelek azon igényét, hogy az ipari kihívásokra agilisan és innovatívan tudjanak reagálni, miközben megvédik a beruházásokat. Éppen ezért a cég olyan megoldásokat fejleszt, amelyek támogatják a teljes tulajdonlási költség (TCO – total cost of ownership) csökkentését, a folyamatok és műveletek egyszerűsítését, valamint lehetővé teszik az ipari szereplők számára, hogy magasabb szintű hatékonysággal és rugalmasabban működjenek.

„A napjainkban működő automatizálási rendszerek nagy részét évtizedekkel ezelőtt tervezték és telepítették, egyetlen beszállítóhoz köthető hardverre alapozva, amikor még nem állt rendelkezésre olyan hatalmas számítási teljesítmény, mint ma. A szoftveresen definiált automatizálással és a mi nyílt megközelítésünkkel csökkentjük az automatizálási rendszerek komplexitását, és lehetővé tesszük az ügyfelek számára, hogy az aktuális igényeikhez igazodva frissítsék meglévő alkalmazásaikat, vagy váltsanak át új megoldásokra”

– tette hozzá Barbara Frei.

Az idei Hannover Messén a Schneider Electric standján bemutatott új ipari innovációk között van a CONNECT, ami egy agnosztikus, végponttól végpontig tartó ipari intelligenciaplatform, amely integrálja a mérnöki és működési adatokat, hogy átláthatóságot biztosítson a teljes értéklánc és ökoszisztéma számára. Az ügyfeleket a Schneider Electrickel, az AVEVA-val, az etap-pal, a RIB-bel és egyéb szoftverszállítókkal összekötő CONNECT a mesterséges intelligencia és az intelligens digitális iker segítségével képessé teszi a vállalkozásokat a hatékonyság javítására és a felelősségteljes növekedés érdekében a fenntarthatósági törekvések megvalósítására.

Bemutatkozott Hannoverben a társaság EcoStuxure Plant Predictive Energy ipari IoT szoftvermegoldása, amely a CONNECT Data Services-en fut, képes több telephelyen egyszerre figyelni az energiafogyasztási anomáliákat, támogatva ezzel a jobb döntéshozatalt és a jelentős energiamegtakarítást. A Schneider Electric újdonságai között van az EcoStruxure Edge, ami egy nyílt, skálázható és azonnal használható ökoszisztéma, amely a perem számítástechnikát (edge computing) és a mesterséges intelligencia (MI) technológiát hasznosítva valós idejű adatfeldolgozást és a gyors cselekvést lehetővé tevő elemzéseket biztosít az adatok keletkezési pontjánál.

A Schneider Electric bemutatta Hannoverben a Lexium SCARA Cobotot, ami egy új, ultrakompakt, nagy sebességű ipari robot, nagy pozicionálási pontossággal a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának javítására. Szintén az MI-ben rejlő lehetőségeket használja ki az Automation Application Copilot, amit a mérnöki tevékenység termelékenységének növelésére fejlesztettek ki.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Közel hatmilliárd forintos fejlesztési programmal növeli gyártási kapacitásait az Alstom vasúti forgóvázkereteket előállító gyára Mátranovákon https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/16/vasuti-gyartas-kapacitas-novekedes/ Tue, 16 Apr 2024 05:30:15 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29228 Az intelligens és fenntartható mobilitás globális piacvezető vállalata, az Alstom 6 milliárd forint értékű fejlesztési program eredményeként 40 százalékkal tervezi növelni gyártási kapacitásait a mátranováki forgóvázkeret-gyártó telephelyén. A Mátranovák 2030 program keretében az Alstom Csoporthoz 2021-ben csatlakozott gyárat a legkorszerűbb gépekkel szerelik fel, új, az Alstom szabványoknak megfelelő gyártási módszereket vezetnek be és közel 150 […]

The post Közel hatmilliárd forintos fejlesztési programmal növeli gyártási kapacitásait az Alstom vasúti forgóvázkereteket előállító gyára Mátranovákon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az intelligens és fenntartható mobilitás globális piacvezető vállalata, az Alstom 6 milliárd forint értékű fejlesztési program eredményeként 40 százalékkal tervezi növelni gyártási kapacitásait a mátranováki forgóvázkeret-gyártó telephelyén.

A Mátranovák 2030 program keretében az Alstom Csoporthoz 2021-ben csatlakozott gyárat a legkorszerűbb gépekkel szerelik fel, új, az Alstom szabványoknak megfelelő gyártási módszereket vezetnek be és közel 150 új munkatárssal bővítik létszámát.

A vállalat a modernizációs programot Magyarország Kormányának támogatásával valósítja meg.

Ennek eredményeként a gyár, Nógrád vármegye legnagyobb foglalkoztatója 2025-ig jelentősen növeli gyártókapacitásait, így ez lehet az Alstom legjelentősebb forgóvázkereteket gyártó telephelye Európán belül. Ez azt jelenti, hogy a Mátranovákon készült forgóvázak Európa-szerte megtalálhatóak lesznek az Alstom vasúti járműveiben, ezzel erősítve a magyar vasúti alkatrészgyártó szektor jó hírnevét.

„A fejlesztési programnak köszönhetően a mátranováki telephely válhat az Alstom európai szervezetének egyik, ha nem a legfontosabb vasúti forgóvázkereteket gyártó telephelyévé. A jelenleg zajló termelési kapacitás növelésének elengedhetetlen feltétele a szakember állomány bővítése is. Az elmúlt évben közel 150 új dolgozó – magasan képzett hegesztők és lakatosok, CNC gépkezelők, mérnökök és projekt menedzserek – csatlakoztak a mátranováki Alstom gyár csapatához, amely így eléri a 720 főt. Mindamellett, hogy a cég Nógrád vármegye legnagyobb foglalkoztatója, Magyarország Kormányának stratégiai partnereként évi 42 millió euróval járulunk hozzá az export teljesítményhez. Fontosnak tartom hangsúlyozni azt is, hogy a MÁV, a MÁV-HÉV, és a BKV számára kínált valamennyi vasúti jármű forgóvázkeretei ebben a gyárban készülhetnek majd.”

– emelte ki Balázs Gáspár, az Alstom Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

A 2022-ben indított Mátranovák 2030 fejlesztési terv részeként a vállalat modernizálja a gépparkját: új élhajlító gépeket szerez be, növeli a három dimenziós mérésekre használt cellájának kapacitásait, modernizálja plazmavágó gépét, közel 60 új emelő és forgató berendezést szerez be és telepít, valamint egy új hegesztő robotot is üzembe állít. Szintén a beruházás keretében számos modern konténerirodát és tárgyalót is telepítettek a szakemberek.

Az elmúlt időszakban nem csak az infrastruktúra és a géppark modernizációja történt meg, de elindult egy új, cellaalapú gyártási rendszerre történő átállás is, amelynek köszönhetően hatékonyabban, kisebb helyigény mellett lesznek képesek a szakemberek előállítani a forgóvázkereteket.

Az itt dolgozók között számos olyan szakember van, aki a gyár saját, akkreditált hegesztő iskolájában tanulta ki a szakmát, amelyet kifejezetten ezen hiányszakma oktatására és a szakembergárda utánpótlásának biztosítására hozott létre a vállalat.

A fejlesztési program várhatóan 2025 év végén záródik le egy új logisztikai csarnok kialakításával és átadásával.

A mátranováki gyárban négy évtizede kezdték meg a forgóvázkeretek gyártását metró- és vasúti szerelvényekhez. Ezekre szerelik fel a tengelyeket, rugókat és fékeket, ezért minőségük meghatározó a vasúti biztonság szempontjából. A mátranováki forgóvázkeretek gyártásakor az általánosan elvártnál bonyolultabb, magasabb szintű, kombinált hegesztési technikákat alkalmaznak.

Ma már a Mátranovákon előállított termékek számos szerelvénytípusban megtalálhatóak Európa-szerte: a hagyományos és a nagysebességű vonatokban, elővárosi vonatokban, mozdonyokban és emeletes vasúti kocsikban.

Az Alstom a magyar vasúti közlekedés meghatározó szereplője, több mint 20 éve van jelen Magyarországon. Az ország egyik legnagyobb metrószerelvény-beszállítója, amely a budapesti metrószerelvények 50 százalékát gyártotta, a 2-es valamint a 4-es metróvonalra, és az utóbbin közlekednek az első vezető nélküli metrók Közép- és Kelet-Európában. Emellett 27 Traxx mozdony fut Magyarországon. A vállalat ezen túlmenően sikeresen modernizálta a MÁV-Start 59 elektromos motorvonatát is a legmodernebb ETCS L2 vonatbefolyásoló rendszerrel, amelynek köszönhetően ezek a szerelvények a korábbinál biztonságosabban és jóval hatékonyabban közlekedhetnek a magyar vasúti vonalakon.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Közel hatmilliárd forintos fejlesztési programmal növeli gyártási kapacitásait az Alstom vasúti forgóvázkereteket előállító gyára Mátranovákon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Porfestés nagyban https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/04/porfestes-nagyban-mls-magyarorszag/ Thu, 04 Apr 2024 05:30:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29100 Az M.L.S. Magyarország Kft. által kínált automatizált porfestő berendezés használatára kiváló példa a Güntner-Tata Hűtőtechnika Kft. két új porfestő alkalmazása, ami a szinte focipálya léptékű (120 méter hosszú és 18 méter széles), két emeleten elhelyezkedő, jelentős mértékben felújított porfestő üzemben található. A Güntnernél hőcserélők, ipari hűtők gyártása zajlik, gyáraink találhatóak: Németországban, Magyarországon, Romániában, Brazíliában, Mexikóban […]

The post Porfestés nagyban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az M.L.S. Magyarország Kft. által kínált automatizált porfestő berendezés használatára kiváló példa a Güntner-Tata Hűtőtechnika Kft. két új porfestő alkalmazása, ami a szinte focipálya léptékű (120 méter hosszú és 18 méter széles), két emeleten elhelyezkedő, jelentős mértékben felújított porfestő üzemben található.

A Güntnernél hőcserélők, ipari hűtők gyártása zajlik, gyáraink találhatóak: Németországban, Magyarországon, Romániában, Brazíliában, Mexikóban és Indonéziában. A cég irányelve a fenntarthatóságon alapul, melyet a hazai gyártó bázisnál is rendkívül komolyan veszünk, beruházásainkat ezen szemlélet alapján valósítjuk meg. – árulja el Pikács Rudolf, Change manager.

Jakab Róbert, az M.L.S. Kft. porfestés üzletág vezetője (b) és Józsa Márton az M.L.S. Magyarország Kft. tulajdonos-ügyvezetője

Gyors színváltás

Józsa Márton az M.L.S. Magyarország Kft. tulajdonos-ügyvezetőjének tapasztalatai a Güntner beruházással kapcsolatban: az első ütemnél a meglévő konkurens berendezés helyett egy kétszer hat pisztolyos, szinkronszóró automata berendezést ajánlottunk, amely sokkal homogénebb rétegvastagságot eredményez a porszórás során. A 2022 végén telepített porfestő festőberendezésben automata festőpisztolyok találhatóak, melyek a folyamatosan előttük áthaladó lemezt szórják alternáló mozgással. A porfestő kabinnak van elő-, és utószóró állása is, ahol kézi festékszóróval, a dolgozók – szükség esetén – még be tudnak avatkozni.

Ráadásul a speciális elszívó rendszerrel további energiaköltséget lehet megtakarítani, mert az  alkalmazott, szabadalmaztatott csővezetékekben nem keletkezik turbulencia, így jelentősen csökken az ellenállás. Ennek eredményeképpen a korábbi 37Kw teljesítményű ventilátormotor helyett 22KW-os motor elegendő volt.

Cél a kézi javítófestés minimalizálása

Józsa Márton: Fontos megjegyezni, hogy az automata festésnél az esetek többségében szükség van kiegészítő festésre, ami elő, vagy utószórás lehet. A festőkabin elején, illetve a végén, ahol kijönnek a munkadarabok, található egy-egy kézi szórópisztoly, amivel a dolgozó azokat a sarkokat, nehezen elérhető területeket szórja meg, amit az automata nem tud megfelelő rétegvastagsággal ellátni. Korábban a Güntner-nél a problémát az jelentette, hogy több tonna festékpor „veszett el” éves szinten. A rendszerben nem tűnik el festék, mert a porfestésnél újrahasznosítás van, tehát a valós hulladék viszonylag kicsi. Ami lehullik a kabinban, annak is a nagy részét, átlagosan 95-97 százalékát újra fel lehet használni. A probléma ott volt, hogy a Güntner lelkes dolgozói a kézi szórás során megszórták azokat a részeket is, ami nem volt indokolt, amit már a festőkabinban az automatának kellett volna. Gyakorlatilag nem tudtak homogén felületet készíteni. A Güntner igénye az volt velünk szemben, hogy a minimálisan meghatározott rétegvastagságot kell felhordani a lehető legegyenletesebben, és nyilván mindenhol, tehát a sarkokban is.

A robotos javítófestés problémái

Józsa Márton: A Güntner-rel közösen kezdtük el az első ütem után keresni a lehetőségeket, hogyan lehetne még jobbá tenni a rendszert, és a lehető legnagyobb mértékben kiiktatni a kézimunkát. Az első elképzelés az volt, hogy a kézi javítószórást robotokkal végezzék el. Cégünk ezzel is foglalkozik, így körüljártuk mind a két partnerünk lehetőségeit, így az öntanuló Lesta, valamint a Fanuc programozható robotos megoldásait.
Abba a problémába ütköztünk, hogy mivel itt nincsenek nagy szériák, tehát rengeteg féle munkadarab van (több mint tízezer féle), és teljesen random jönnek a festőállásba ezek a munkadarabok; előfordul, hogy egyesével, de a jellemző, hogy öt-tíz darabokat küldenek egy-egy munkadarabból festésre. Az is gyakran előfordul, hogy különböző munkadarabokat akasztanak egymás alá. Gyakorlatilag ez lehetetlenné tette a programozható robot használatát, egy ilyen festőprogramot megírni a programozható robottal órák, napok kérdése, és ha ezt fölszorozzuk 10 ezer féle munkadarabbal, akkor belátható, hogy ez megvalósíthatatlan megoldás. A feladatot tovább nehezíti, hogy különböző munkadarabokat akasztanak egymás alá. Ezeket külön-külön föl kellene ismernie a programnak és mivel folyamatos üzemű festésről  beszélünk, ezt egy fel-le alternáló mozgássorral kellene a robotkarnak elvégezni, azért, hogy a munkadarabok ne kerüljenek ki a mozgástartományból. Ezt nem tudta egyik robotos rendszer sem kezelni.

Ekkor merült fel a Wagner 3D-s rendszerének a lehetősége.

Megoldás a 3D rendszerben

Pikács Rudolf: 2023-ban mertünk egy nagyot álmodni és egy 3D szkennerrel ellátott 3D-s festékszórót valósítottunk meg az M.L.S Kft.-vel közösen. Termékeink jelentős része egyedi, ez azt jelenti, hogy különböző méretűek, alakúak, tehát nincsenek nagy lemezalkatrész sorozatok. Ezt egy úgynevezett 3D-s rendszer tudja leghatékonyabban kezelni. Mielőtt bemegy a munkadarab, a 3D-s szkenner beolvassa a formáját. Miközben mozog a munkadarab, a szkenner mélység irányba követi az alakját. A 3D-s festékszórás a beszkennelt adatok alapján, a munkadarab formáját lekövetve történik 2×6 darab oldalsó szórófejjel és két alsó illetve két felső fejjel, így a legbonyolultabb formák is hatékonyan porfesthetők folyamatos mozgásban: 6,5 m hosszúságig, 1,5 m mélységig, és 1,2 m szélességig. A modern berendezés Ipar 4.0-ás fejlesztéseinek köszönhetően pontosan követhető a porfogyás.

Józsa Márton: A Wagner Dynamic 3D Coating rendszerében oldalanként két szkennerről beszélünk, amelyek az előttük áthaladó munkadarabokat három dimenzióban szkennelik. A rendszer azt is látja, ha különböző munkadarabok vannak egymás mellé, vagy alá akasztva, azok is ugyanúgy elhaladnak a szkennerek előtt. Gyakorlatilag képes arra, hogy külön-külön minden munkadarabot azonnal beszkenneljen, és a kétszer hat automata szórópisztoly, amelyek az emelőműveken mozognak, képesek önállóan beállni a megfelelő távolságra az adott felülettől. Ilyen módon le tudják követni a munkadarabok formáját, és mindenhol azt az ideális távolságot tudja tartani a munkadarabtól, ami az egyenletes szóráshoz szükséges.
A Wagner Dynamic 3D Coating rendszer lényege, hogy a pisztolyok nem csak ki-be mozognak egyenként, hanem gyakorlatilag folyamatosan le-föl mozgást is végeznek. A berendezés ki van egészítve két fix magasságú felső élszóró pisztollyal, valamint oldalanként egy-egy változtatható magasságú alsó élfestő pisztollyal. A kezdeti cél, miszerint a porfogyás csökkentése érdekében a kézi szórást a lehető legkisebb mértékűre kell szorítani teljes sikerrel járt a Güntnernél, ráadásul a dolgozók is hálásak, hiszen az összetett festési feladatokat már az automata berendezés végzi, ők pedig csak a folyamatot felügyelik.

M.L.S. Magyarország Kft fő tevékenységei:

  • MILESI faipari felületkezelő anyagok forgalmazása,
  • BARIL, CMP, POLISTUC, ZINGA fémkorróziós felületkezelő anyagok forgalmazása,
  • WAGNER nedves és porfestő berendezések forgalmazása, telepítése, szervizelése
  • TITAN és WAGNER építőipari festőberendezések forgalmazása, szervizelése
  • SIA és MLS saját brandes csiszolóanyagok gyártása, forgalmazása, konfekcionálása
  • BONA padlóbevonati rendszerek és gépek forgalmazása,
  • FANUC és LESTA festőrobotok értékesítése, telepítése
  • HANGON függesztés és maszkolástechnika
  • COATMASTER érintésmentes rétegvastagságmérő berendezések forgalmazása.

Amennyiben érdekli Önt a WAGNER legújabb porfestő technológiái, a munkadarabok hatékony függesztésben és maszkolásában rejlő lehetőségek, a másodpercek alatt betanítható robotos javítófestés, vagy az érintésmentes rétegvastagság mérés, látogasson el az április 24-25-én megrendezésre kerülő szakmai rendezvényünkre: Energiahatékonyság és automatizálás a porfestésben (mls.hu)

www.mls.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Porfestés nagyban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kontron Szerszámgyártás Akadémia meghívó https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/25/kontron-szerszamgyartas-akademia-meghivo/ Mon, 25 Mar 2024 05:30:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28984 Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait a “Szerszámgyártás Akadémia” c. rendezvényünkre.  Időpont: 2024. április 16. kedd 8:00-14:20 Helyszín: Abacus Business & Wellness**** hotel. Részletes program, regisztráció A német ipar gyengélkedése szűkíti a piaci lehetőségeket és ilyen körülmények között csak a maximálisan automatizált szoftverekkel és folyamatokkal dolgozó szerszámtervezők és -gyártók tudják megőrizni, vagy erősíteni piaci pozíciójukat. […]

The post Kontron Szerszámgyártás Akadémia meghívó appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait a “Szerszámgyártás Akadémia” c. rendezvényünkre. 

Időpont: 2024. április 16. kedd 8:00-14:20
Helyszín: Abacus Business & Wellness**** hotel.

Részletes program, regisztráció

A német ipar gyengélkedése szűkíti a piaci lehetőségeket és ilyen körülmények között csak a maximálisan automatizált szoftverekkel és folyamatokkal dolgozó szerszámtervezők és -gyártók tudják megőrizni, vagy erősíteni piaci pozíciójukat.

Rendezvényünkön olyan tervezési, szimulációs, gyártási és gyártás ütemezési automatizmusokat és eszközöket fogunk bemutatni, amivel a felhasználók egyértelmű versenyelőnyre tehetnek szert. Nem pár százaléknyi előnyökről beszélünk!

Jöjjön el, ismerje meg a termelékenység új szintjét!

A rendezvényre ipari cégek, és oktatási intézmények aktív képviselőit várjuk:

  • műszaki vezetőket, szerszámüzem vezetőket, szerszám tervezéssel vagy gyártással foglalkozó mérnököket, gyártási folyamatmérnököket
  • műszaki oktatási intézmények szerszámtervezést, gyártást oktató tanárait

A részvétel díjmentes, de előzetes, hiánytalan online regisztrációhoz kötött.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Kontron Szerszámgyártás Akadémia meghívó appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Továbbfejlesztett leszúrás 90 fokos szögben https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/22/leszuras-90-fok-sandvik-coromant/ Fri, 22 Mar 2024 05:00:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28944 A Sandvik Coromant, a fémforgácsoló szerszámok szakértője továbbfejlesztette CoroCut® QD leszúrószerszámát az Y-tengelyes leszúráshoz. Az eredetivel azonos jellemzőkkel rendelkező CoroCut® QD Y-tengelyes leszúráshoz úgy lett optimalizálva, hogy a lapkát 90 fokos szögben forgatták el, lehetővé téve a jobb felületi minőséget, a csökkentett rezgést és a merevebb pengéket. Az Y-tengelyes leszúráshoz készített CoroCut® QD a Sandvik […]

The post Továbbfejlesztett leszúrás 90 fokos szögben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sandvik Coromant, a fémforgácsoló szerszámok szakértője továbbfejlesztette CoroCut® QD leszúrószerszámát az Y-tengelyes leszúráshoz.

Az eredetivel azonos jellemzőkkel rendelkező CoroCut® QD Y-tengelyes leszúráshoz úgy lett optimalizálva, hogy a lapkát 90 fokos szögben forgatták el, lehetővé téve a jobb felületi minőséget, a csökkentett rezgést és a merevebb pengéket.

Az Y-tengelyes leszúráshoz készített CoroCut® QD a Sandvik Coromant meglévő CoroCut® termékcsaládját egészíti ki. Az Y-tengelyes leszúráshoz készített QD ugyanazon jellemzőkkel rendelkezik, mint a CoroCut® QD, de egy jelentős változtatással bír – a lapkafészek 90 fokban el van forgatva.

A hagyományos leszúrószerszámokkal szemben, melyek a szerszámgép X-tengelyéhez igazodnak, az Y-tengelyes leszúrás más elven működik. Az Y-tengelyhez igazodó, balra történő 90 fokos elforgatás számos előnnyel jár.

A CoroCut® QD-re való átállás javítja a felületi minőséget, a hagyományos leszúráshoz képest kevesebb rezgést okoz – ami kisebb zajt eredményez –, valamint sokkal nagyobb átmérők leszúrását teszi lehetővé, mint ami jelenleg a hagyományos módszerekkel lehetséges. Továbbá azáltal, hogy a keletkező terhelést a penge legerősebb szakaszára helyezi át, hatszor nagyobb merevséget eredményez, ami nagyobb előtolást és kinyúlásokat tesz lehetővé a stabilitás csökkenése nélkül.

Pontosabban, a pengéket úgy fejlesztették, hogy nincs Y-tengelyes eltolás, ami könnyebb programozást és nagyobb löketet jelent. A pengéknek van egy ütközési felülete is, amely két fontos alkalmazási igényt szolgál ki – megakadályozza, hogy a penge belenyomódjon a csatlakozóba, és lehetővé teszi a könnyebb beállítást.

„A hagyományos leszúrás az X-tengely mentén történő előtolást alkalmaz, ami azt jelenti, hogy a forgácsolóerőt a penge leggyengébb részére irányítják”

– magyarázza Fredrik Selin, az esztergálás globális termékalkalmazási szakértője.

„Ez alakváltozást és a stabilitás elvesztését okozhatja. A lapkafészek 90 fokos elforgatásával és az Y-tengely kihasználásával a forgácsolóerő a penge teljes hosszára irányul, ez pedig akár 600%-kal is megnövelheti a penge merevségét.”

Selin így folytatja:

„A CoroCut® QDY ideális az Y-tengellyel rendelkező esztergaközpontokban és multitask gépeken történő leszúráshoz. Ez magában foglalja a csúszófejes gépekben történő leszúrást, a nagy, akár 120 milliméteres (mm) átmérőket és a hosszú kinyúlásokat, amelyekkel a fő- és a mellékorsó közötti rész is elérhető. „Ha a folyamat biztonságának vagy a megmunkálás hatékonyságának veszélyeztetése nélkül kell darabolást végezni vagy mély hornyokat megmunkálni, a továbbfejlesztett CoroCut QDY® megoldás a tökéletes választás.”

Ha többet szeretne megtudni a CoroCut® QD termékcsaládról, látogasson el a weboldalrasandik.coromant.com/corocut-qd


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Továbbfejlesztett leszúrás 90 fokos szögben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Intellel és a Red Hattel hozza el az ipari vezérlés új generációját a Schneider Electric https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/07/red-hat-intel-schneider-ipar-vezerles/ Thu, 07 Mar 2024 05:30:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28767 Az ipari rendszerek közötti hatékony kommunikáció támogatására a Schneider Electric az Intellel és a Red Hattel együttműködve egy új, Distributed Control Node (Elosztott Vezérlő Pontok, DCN) alapú szoftver keretrendszert hozott létre. A modern, hálózati elven működő megoldás az ipari vezérlés új generációját képviseli. Az új keretrendszer, amely a Schneider Electric EcoStruxure™ Automation Expert alkalmazásának kiegészítése, […]

The post Az Intellel és a Red Hattel hozza el az ipari vezérlés új generációját a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ipari rendszerek közötti hatékony kommunikáció támogatására a Schneider Electric az Intellel és a Red Hattel együttműködve egy új, Distributed Control Node (Elosztott Vezérlő Pontok, DCN) alapú szoftver keretrendszert hozott létre. A modern, hálózati elven működő megoldás az ipari vezérlés új generációját képviseli.

Az új keretrendszer, amely a Schneider Electric EcoStruxure™ Automation Expert alkalmazásának kiegészítése, gyorsan és egyszerűen telepíthető eszközt ad az ipari vállalatok kezébe, amellyel hatékonyabbá tehetik a működésüket, garantálhatják a minőséget, ezzel együtt pedig csökkenthetik a komplexitást, és optimalizálhatják a költségeiket.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, az Intel és a Red Hat az Open Process Automation Forum (OPAF) iparági szervezet célkitűzéseihez igazodva olyan modern, hálózat-alapú megoldást hozott létre, ami már az ipari vezérlés új generációját képviseli. A keretrendszer két fő részből áll. Az egyik a fejlett számítógépes platform (ACP), amely felügyeli a vezérlőrendszer munkaterhelését, a másik pedig a Distributed Control Node (Elosztott Vezérlő Pontok, DCN) amely alacsony fogyasztású, Intel Atom x6400E processzorokat használó ipari rendszer.

„Ez a projekt a csúcspontja annak a kétéves, közös fejlesztésnek, aminek célja az volt, hogy hatékony, jövőálló elosztott vezérlőrendszereket hozzunk létre. A DCN keretrendszer kulcsfontosságú az ipari vállalatok számára a növekedés és a folyamatos innováció lehetőségét kínáló nyílt automatizálási törekvések támogatásában. Az interoperabilitás és az átjárhatóság segít ügyfeleinknek abban, hogy élvezhessék azt a szabadságot, hogy a technológiát az üzleti igényeikhez alakíthatják”

– mondta el Nathalie Marcotte, a Schneider Electric Process Automation részlegért felelős alelnöke.

„A nyílt és összekapcsolt kereskedelmi megoldások segítenek majd átállni a fix funkciójú céleszközökről a rugalmas és dinamikus, szoftveralapú infrastruktúrákra. Az Intel már régóta támogatja a nyílt rendszerek elterjedését az iparban. Ez az együttműködés a Schneider Electrickel és a Red Hattel – amelynek során az általános célú számítási feladatokra megalkotott DCN és az operációs rendszereket alkalmazva létrehozunk egy szoftver-alapú vezérlőrendszert –, támogatja ezt az átmenetet

– jelezte Christine Boles, az Intel „Network and Edge Group” részlegért felelős alelnöke és a „Federal and Industrial Solutions” területért felelős vezérigazgatója.

„A Red Hat elkötelezett amellett, hogy segítse a gyártókat az autonóm műveletek megvalósításában az üzemcsarnokban. Szorosan együttműködve partnereinkkel, mint a Schneider Electric és az Intel, támogatást nyújthatunk az olyan skálázható, szoftvervezérelt gyárak kialakításában, amelyek magas szinten automatizáltak, és képesek az interoperábilis működésre. Örülünk az együttműködésnek, és ez még csak a kezdet! Azzal, hogy most megtesszük ezeket a lépéseket, segíthetünk az ipari szektort felkészíteni a mesterséges intelligencia, a perem számítástechnika és a többi lehetőség kihasználására”

– hangsúlyozta Francis Chow, a Red Hat alelnöke és a cég „In-Vehicle Operating System and Edge” területért felelős vezetője.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az Intellel és a Red Hattel hozza el az ipari vezérlés új generációját a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>