Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Esemény

Az ipar legjobbjai díjazottjai!

Díjátadó – Kihirdették az Ipar Legjobbjai díjazottjait! Társlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében ismét megválasztották a legnagyobb ipari innovációkat. A Best of Industry Award 2024 győztesei januárban, Németországban vehették át elismeréseiket.

A Best of Manufacturing & Construction (Legjobb gyártás és építés kategória) – olyan megoldásokra összpontosít, amelyek kifejezetten megfelelnek a feldolgozóipar kihívásainak. Az olyan technológiai fejlesztések, mint az automatizálás és a mesterséges intelligencia, egyre fontosabb szerepet játszanak a hatékonyság és a minőség folyamatos növelésében, legyen szó: gyártásról, gépépítésről, fejlesztésről vagy robotikáról.

A legjobb gyártás és építés kategória győztesei

Kategória Vállalat Az innováció neve
Automatizálás Weidmüller GmbH SNAP IN csatlakozási technológia
Rugalmasság és modularitás KERN-LIEBERS Csoport Nagy teljesítményű acélok additív gyártása
Fenntarthatóság és hatékonyság Ceratizit Deutschland GmbH   S-Cut UNI és S-Cut UNImax
Termelékenység KASTO Maschinenbau  Robot megoldás KASTOpick bar
Minőség és precizitás TRUMPF Szerszámgépek FlexLine
Robotika Jungheinrich AG Autonóm mobil robot SOTO
Ellenőrzés és elemzés Schuler Group DigiSim Unlmtd
Hálózati rendszerek Schaeffler Digital Data Acquisition Platform autinityDAP
Különleges kategóriájú mesterséges intelligencia eschbach GmbH Okos megoldások

Weidmüller GmbH & Co. KG – A SNAP IN csatlakozási technológiát a felhasználóbarátság és az innovatív erő egyedülálló kombinációja jellemzi, és alapjaiban változtatta meg a csatlakozási technológiát. A SNAP IN már most is segít a munkafolyamatok hatékonyabbá és precízebbé tételében. Ezenkívül a csatlakozási technológia az Ipar 4.0 követelményeihez készült: a SNAP IN teljesen automatizált és robottámogatott vezetékezést tesz lehetővé.

KERN-LIEBERS Csoport – Az alapvető gyártási fejlesztésekre alapozva fejlesztettek olyan eljárást, amely először teszi lehetővé rugóanyagok 3D nyomtatását a legnagyobb terhelés mellett. Ennek a technológiának a vásárlói előnye óriási. A nagy spirálrugókhoz való hagyományos félkész termékek már csak tonnás léptékben kaphatók, több hónapos szállítási határidővel. Az adalékanyag és a digitalizált folyamat napos szállítási határidőt tesz lehetővé, ha rendelkezésre áll az elsődleges anyag.

CERATIZIT Németország – A 99%-ban újrafeldolgozott keményfémből készült új tömör keményfém S-Cut UNI és S-Cut UNImax marók a legújabb teljesítmény bevonattal és kifinomult geometriai jellemzőkkel rendelkeznek. Az univerzálisan alkalmazható marók, amelyek sokféle megmunkálási folyamathoz és sokféle anyaghoz alkalmasak, a CERATIZIT jelenleg legfenntarthatóbb keményfém minőségű CT-GS20Y upGRADE-ből készülnek. Ezért megőrzik az értékes nyersanyagokat, ugyanakkor a legújabb geometriai és bevonattechnológiáknak köszönhetően óriási teljesítménynövekedést érnek el.

KASTO Maschinenbau – Speciális rúdanyag tároló és mozgató, innovatív megfogási stratégiával háromdimenziós tárgyakhoz. A maximum 6 m hosszú kazettatartalmat 3 dimenzióban rögzítik, több mint 9 millió mérési ponttal, és algoritmussal dolgozzák fel – a felhasználó programozása vagy betanítása nélkül. A KASTOpick rúd sokféle anyaghoz alkalmas, mint például lapos, négyzet alakú, kerek anyagok, kör- és profilcsövek.

Jungheinrich – A Jungheinrich teljesen autonóm SOTO mobil robotja az ipari anyagellátás területén jelent újítást. A SOTO különböző méretű kis rakományhordozók (KLT) önálló felszedésére, több KLT önálló szállítására és gyártási folyamatban történő precíz elhelyezésére specializálódott. A SOTO teljesen automatikus megoldást kínál a korábban manuálisan végrehajtott anyagellátási folyamatokhoz. A SOTO-t a Jungheinrich Magazino cég fejlesztette ki.

A feldolgozóipar legjobbjai kategória győztesei

A hagyományos folyamattervezéstől az innovatív folyamatautomatizáláson át a gyógyszertechnológiai úttörő megoldásokig – a „Best of Process Industry” kategória győztesei kiemelkedő teljesítményt és úttörő technológiákat képviselnek. Ezek az innovációk optimalizálják a folyamatokat, növelik a hatékonyságot és új mércét állítanak fel a feldolgozóiparban. Legyen szó fenntartható folyamatok fejlesztéséről, intelligens automatizálási megoldások integrációjáról vagy a gyógyszergyártás fejlődéséről – a nyertesek megmutatják, hogyan alakítja az iparág a jövőt.

Kategória Vállalat Az innováció neve
Gyógyszermérnökség ZETA GmbH Puffer inline kondicionáló rendszer
Folyamat automatizálás INOSIM GmbH INOSIM Előrelátás
Folyamat műszerezés Endress+Hauser Micropilot FMR43 radarérzékelő
Szivattyúk – kompresszorok – szerelvények EagleBurgmann Germany GmbH EB Smart Seal Sensor
Különleges kategóriájú mesterséges intelligencia eschbach GmbH Okos megoldások

ZETA – Egyértelmű tendencia figyelhető meg a gyógyszeripari folyamatok kapacitásbővítésében. A puffermennyiség iránti folyamatosan növekvő kereslet jelentős kihívást jelent, ami egy nagyszabású puffer inline kondicionáló rendszer (BICS) kifejlesztését tette szükségesé. A BICS igény szerint sokféle puffert képes előállítani, miközben megfelel a gyógyszeripar szigorú CQA követelményeinek. Ez a technológia szolgál majd a jövőbeni pufferelőkészítési koncepciók alapjául. A rendszer jelentősen csökkentheti a pufferrendszer környezeti lábnyomát.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Hirdetés

További cikkek a témában