A gyártástechnológia vezető nemzetközi szakkiállítása innovációt, párbeszédet és kapcsolatépítést kínál a magyar ipari szakemberek számára. A Magyarországról érkező, a gyártási szektorban dolgozó szakemberek az EMO 2025 egyik kiemelt látogatói célcsoportját alkotják.
Az „Innovate Manufacturing” mottó alatt az EMO Hannover 2025 (szeptember 22-26. között) az innovációt, a nemzetköziséget, az inspirációt és a fémmegmunkálás jövőjét képviseli. Nincs másik kiállítás, amely ilyen átfogóan mutatná be a fémmegmunkálás teljes értékláncát: a szerszámgépektől, gyártórendszerektől és additív eljárásoktól kezdve a precíziós szerszámokon, automatizáláson, méréstechnikán, minőségbiztosításon át egészen a szoftverekig és kiegészítőkig.
A célcsoportot az ipari innováció globális húzó ágazatai alkotják: a gépgyártás, az autó- és repülőgépipar, a fémmegmunkáló és fémfeldolgozó ipar, az orvostechnika, az energiatermelés, az elektronikai ipar, valamint számos további szektor.
“Az EMO egyedülálló világszinten mint üzleti és párbeszédplatform az iparág minden nemzetközi szereplője számára – legyen szó gyártókról vagy felhasználókról”
– hangsúlyozta Dr. Markus Heering, az EMO-t szervező VDW (Német Szerszámgépgyártók Szövetsége) ügyvezető igazgatója a 2025. május 19-én, Bécsben tartott EMO-bemutatón, amelyhez magyarországi gyártási szakemberek is csatlakoztak.
2023-ban az EMO több mint 1.800 kiállítót vonzott 45 országból, valamint körülbelül 92.000 szakmai látogatót közel 140 országból – köztük több mint 730 fő érkezett Magyarországról.
A hatékony és versenyképes ipari termeléshez elengedhetetlenek a korszerű szerszámgépek és az innovatív gyártórendszerek. A legfontosabb felhasználó ágazatok – mint például az autóipar, valamint a gép- és berendezésgyártás – kiemelten jelen vannak a vásár látogatói között.
„Az EMO szakmai látogatói a világ minden tájáról érkeznek, és mindannyian potenciális ügyfelek”
– hangsúlyozta Markus Heering.
„Az EMO-n átfogó képet kapnak a legújabb szerszámgépipari megoldásokról, szolgáltatásokról és termékkínálatról, új beszállítókkal és friss iparági perspektívákkal találkozhatnak, és akár új üzleti kapcsolatok kiépítését is elindíthatják”
– tette hozzá.
Digitalizáció mesterséges intelligenciával kombinálva
A digitalizáció és a hálózati összekapcsolhatóság már régóta kulcstémák a gyártásban. Most ehhez társul a mesterséges intelligencia, amely gyorsítja az adatfeldolgozást, növeli a termelékenységet, és új üzleti modellek létrejöttét teszi lehetővé.
A félvezetőipar kulcsszerepet játszik a digitális technológiák fejlesztésében és alkalmazásában. A félvezetők lehetővé teszik, hogy a felhasználók intelligensebbé tegyék gyártási folyamataikat, például az IoT (dolgok internete) és a mesterséges intelligencia (MI) segítségével.
Ezek a technológiák átláthatóbbá teszik a gyártási folyamatok hatékonyságát, lehetővé teszik a gépek és folyamatok valós idejű felügyeletét és irányítását, valamint támogatják a prediktív (előrejelző) karbantartási megoldások alkalmazását.
Az EMO 2025 „AI + Digitalization Area” szekciójában az iparból és a közigazgatásból érkező befektetők a mesterséges intelligenciával támogatott hálózati megoldások legújabb lehetőségeivel ismerkedhetnek meg. Ez egyben kiváló lehetőség a magyar gyártók számára is, hogy megmutassák szakmai felkészültségüket és kompetenciájukat ezen a területen is.
Kövesse az EMO Hannover eseményeit a közösségi média felületeinken is:
- Industry Arena: https://de.industryarena.com/emo-hannover
- YouTube: https://www.youtube.com/metaltradefair
- Facebook: https://www.facebook.com/EMOHannover
- Linkedin: https://www.linkedin.com/company/emo-hannover
- Instagram: https://www.instagram.com/emo_hannover/
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!