Az Altair SimSolid használata a Smartus Zrt. KFI csoportjának innovatív megoldásaihoz. Daruk acélszerkezének tervezése során fontos, hogy mérsékeljék a főtartók alapanyag szükségletét, így csökkentve a daru saját tömegének mozgatásához felhasználandó energiát is.
A Smartus Zrt. KFI csoportjánál a különféle befoglaló méretekkel rendelkező kéttámaszú tartók tervezése során érdekes törvényszerűséget fedeztek fel az Altair SimSolid szoftverrel történő szimulációk elvégzésekor. Az „alacsony feszültség paradoxonnak” elnevezett jelenség hátterében mechanikai törvényszerűségek újszerű értelmezése húzódik meg, melynek segítségével végül létre tudtak hozni olyan tartókat, melyek jelentősen kisebb szerkezeti tömeg mellett képesek felvenni a terhelést azonos deformáció mellett úgy, hogy a tartót terhelő igénybevételek sem növekednek.
Tudjon meg többet az alábbi cikkből arról, miképpen fordították hasznukra a felfedezett összefüggéseket az Altair SimSolid segítségével, hogyan sikerült olyan eljárást kidolgozniuk, melynek eredménye például egy 32%-kal könnyebb tartószerkezet, melyben ráadásul 11.1%-kal alacsonyabb feszültség ébred.
Az eredeti cikket elolvashatja itt:
Tudjon meg többet a Kontron Ipari digitalizáció honlapján
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!