Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

kiállítás

Egy minigyár is volt az Ipar Napjain

Sikerrel zárult az IPAR NAPJAI nemzetközi ipari szakkiállítás és társrendezvénye, az AUTOMOTIVE HUNGARY nemzetközi járműipari beszállítói szakkiállítás a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

A régió legjelentősebb ipari kiállításán 15 ország több mint 300 cége mutatkozott be, az eseményen 11 ezer szakmai látogató vett részt.  

„A két kiállítás nemcsak az ipar és a járműipar értékláncainak sokszínűségét és erejét mutatja meg, hanem azt is bizonyítja, hogy a magyar ipar készen áll a jövő kihívásaira – innovatív, megoldásorientált és versenyképes módon” – mondta a megnyitón Somogyi Robert, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgató-helyettese. – Ez a kiállítás nem csupán a korszerű ipar bemutatója, hanem egy ablak a mobilitás jövőjébe”

– tette hozzá.  Somogyi Robert egyebek között arról beszélt, hogy a járműgyártás hatalmas átalakulás előtt áll.

„A jövő járműipari versenye nem a darabszámokról, hanem az innovációs képességről, az intelligens rendszerekről és a technológiai együttműködésekről szól. Ez a kiállítás pedig több mint egy egyszerű bemutatóterem – ez egy találkozási pont, az együttműködések és új ötletek születésének színtere”

– jelentette ki a vezérigazgató-helyettes.

Az együttműködésről és a kapcsolódási pontok fontosságáról beszélt Szilágyi Balázs, a HUNGEXPO kereskedelmi igazgatója is. Az, hogy Ázsia egyik legdinamikusabban fejlődő térsége, a kínai Csunking tartomány is elküldte képviselőit Budapestre a kiállítás erejét bizonyítja. A magyarországnyi területen, ahol több mint 30 millió ember él ma több mint 20 autóipari nagyvállalat és a termelésüket kiszolgáló többszáz beszállító működik.

„Ez az elképesztő gazdasági erő a világ számos pontján keres kapcsolódási pontokat. Logikus, hogy oda mennek, ahol ezek a kapcsolódási pontok jól kirajzolódnak – a Hungexpo kiállításai, köztük az Ipar Napjai és Automotive Hungary évek óta ilyen pont”

– mondta Szilágyi Balázs.

A kiállításokra 15 ország több mint 300 cége hozta el termékeit, innovációit. Központi téma volt a mesterséges intelligencia (AI) felhasználása az ipari termelésben. Számos standon lehetett megtekinteni a kollaboratív robotokat, amelyek a különböző gyártófolyamatok mellett szállítással, raktározással és csomagolással is foglalkoztak, sőt, az egyik robot fröccsöt és almafröccsöt is készített a látogatóknak. Az egyik leglátványosabb program ezúttal az IPAR NAPJAI Application Zone integrated by Hunify Laboratories volt, ahol nyolc cég és egy rendszerintegrátor együttműködésével egy komplett minigyárat „építettek fel” a szervezők. Ebben a különböző technológiák összekapcsolódtak, a szakemberek így közelről ismerhették meg a gyártás részfolyamatait, és valós környezetben nézhették a gyárban működő cégek termékeit, szolgáltatásait működés közben.

A kiállítói kínálat mellett idén is számos szakmai programot és workshopot rendeztek. Az AI-val és a robotikával kapcsolatos megoldások mellett nagy érdeklődés kísérte a méréstechnika, a 3D-nyomtatás, vagy a drónok ipari alkalmazásával foglalkozó szakmai beszélgetéseket.

Népszerűek voltak a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség vállalkozásfejlesztési szemináriumai, valamint a KKV-k fejlesztését és a beruházások élénkítését célzó Demján Sándor Program bemutatása. A kamarai konferenciára, valamint a munkavédelemmel és a hegesztéstechnikával foglalkozó előadássorozatokra is ki lehetett tenni a „megtelt” táblát.

Sikerrel zárultak az üzletember találkozók, ahol a magyar beszállítók közvetlenül tárgyalhattak német és kínai üzletfelekkel.

A hagyományokhoz híven ezúttal is a kiállítás megnyitóján adták át az IPAR NAPJAI NAGYDÍJ-akat a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt, legkiemelkedőbbnek tartott innovációknak. A versenyen bármely, korszerű hazai forgalmazású termék, eljárás, műszaki szolgáltatás indulhatott, amely beleillik a kiállítás tematikájába.

A nyertesek listája itt olvasható.

Az IPAR NAPJAI társrendezvényén, az AUTOMOTIVE HUNGARY járműipari expón beszerzők, beszállítók és gyártók vettek részt. A kiállítók között az autógyártás számos eleme megtalálható volt, a hajtásoktól a fékberendezéseken át a legapróbb alkatrészekig. Nagy figyelem kísérte a kiállított old timer autókat, de az egyik legkülönlegesebb kiállítási darab minden bizonnyal a Hidrogéntechnológia Szövetség standján az első hazai hidrogén üzemanyagcellás autó, egy Toyota és mellette az a CaetanoBus, amelyet korábban már teszteltek is a fővárosi agglomerációban.

Az Automotive Hungary adott helyet idén is a B2B beszállítói fórumnak, amely egyedi üzleti lehetőségeket nyújtott beszállítók és beszerzők részére. A zártkörű fórum célja, hogy a beszerzők megismerjék az előzetes minőségi szűrőn már átesett, de a beszerzők számára még ismeretlen beszállító cégeket. A beszállítói fórumon idén 15 vállalat (OEM és TIER1) beszerzője és 76 beszállító cég képviselője összesen 240 tárgyalást folytatott.

A kiállítás egyik legizgalmasabb eleme idén is a TECHTOGETHER. A 12. alkalommal megrendezett mérnök versenyen 9 magyarországi felsőoktatási intézmény csapatai mérték össze tudásukat. A verseny minden alkalommal lehetőséget teremt arra, hogy a járműépítő hallgatói csapatok új szponzorokat találjanak fejlesztéseikhez, a munkaerőre vágyó cégek pedig új munkatársakat kereshetnek a tehetséges fiatalok között. Az autopro.hu által rendezett versenyt és a vele járó 500 ezer forintot a BME Motorsport csapata nyerte. A második helyen a BME másik csapata, a Formula Racing Team, a harmadikon pedig a Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team csapata végzett.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!


Hirdetés

További cikkek a témában